UNI   ADVISOR

مهاجرت تحصیلی با یونی ادوایزر

هزینه زندگی در انگلیس

جدول مخارج و هزینه زندگی در انگلیس 2023

آیا میدانستید که کشور انگلستان یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی در سراسر دنیاست؟ بدون شک هر شخصی در دنیای امروزی دنبال کیفیت بالای زندگی، وضعیت اقتصادی مطلوب، سیستم آموزشی حرفه ای ست. و کجا بهتر از انگلستان  که یکی از غول های اقتصادی دنیاست؟ می پرسید با وجود چنین شرایط خوب زندگی در انگلستان هزینه ها چقدره؟ قطعا این یکی از سوالات مهم در متقاضیان مهاجرت به انگلستان برای قطعی شدن  تصمیم مهاجرت آنهاست. “میزان هزینه زندگی در انگلستان چقدره؟ ماهیانه چقدر خرج خورد خوراکم میشه؟ هزینه های حمل و نقل عمومی چطوره؟نرخ تورم تو انگلستان چطوره؟ایا اصلا حقوقم کفاف هزینه هام رو تو انگلیس میده؟ارزانترین شهرهای انگلیس کجان؟هزینه خرید یا اجاره مسکن چقدره؟” نگران نباشین جواب سوالات شما اینجاست! تیم مهاجرت تحصیلی به انگلستان  یونی ادوایزر در این بلاگ تمام دغدغه های شما رو در رابطه با هزینه زندگی در انگلیس مورد تجزیه و تحلیل قرار دادن.

هزینه زندگی در انگلیس چقدر است؟

هزینه زندگی در انگلیس هزینه زندگی در انگلیس چقدره؟ افزایش تورم باعث میشه که هزینه زندگی در انگلیس نیز افزایش پیدا بکنه؟ به صورت کلی هزینه زندگی یک خانواده چهار نفره در انگلستان بین 4 الی 5 هزار پوند استرلینگ تخمین زده شده است و این میزان با توجه به مکان زندگی، خورد و خوارک، پوشاک و… می‌تواند تغییر کند. جالب است بدانید که افزایش 2.9 درصد تورم در سال 2022 باعث نشد که نسبت به هزینه زندگی در انگلستان 2020 افزایش پیدا کند؛ چون که سیستم مدیریت دولتی این کشور با استراتژی مناسب خود مانع این کار شد! البته در کنار این موضوع نیز درآمد شهروندان انگلستانی نیز به اندازه 2.9 درصد افزایش داشت و به میانگین 33000 پوند در سال رسید. اگر می‌خواهید همه چیز درباره زندگی در انگلستان و از هزینه زندگی در انگلیس از جمله مسکن، خورد و خوراک، رفت و آمد، درمان، قبض و… با خبر باشید، در ادامه یونی ادوایزر اطلاعات دقیق تری در اختیار شما قرار می‌دهد. با یونی ادوایزر همراه باشید!

هزینه مسکن در انگلستان

اولین مورد برای زندگی در انگلستان خرید و یا اجاره یک منزل مسکونی است و این یکی از مهمترین هزینه زندگی در انگلیس به شمار می‌رود. آیا منطقه زندگی و تعداد افراد در قیمت اجاره و یا خرید منزل تاثیر گذار است؟! پاسخ کوتاه بله!
 • میانگین قیمت اجاره و خرید مسکن در مرکز شهر

آیا می‌دانستید که شهر لندن پرهزینه ترین شهر انگلستان برای زندگی است؟ حداقل بودجه ای که برای اجاره در این شهر باید کنار بگذارید، 1300 پوند است؟ و اگر قصد خرید منزلی را داشته باشید، باید بین 400000 الی 514000 پوند هزینه کنید؟ شهر لندن به خاطر اینکه پایتخت انگلستان است و مرکز فرهنگ و تجارت این کشور شناخته شده است، هزینه‌های زندگی در آن نیز به مراتب بیشتر از سایر شهرهای انگلستان است.
لندن
اسکان اجاره
آپارتمان یک خوابه 1350 الی 2000 پوند
آپارتمان سه خوابه 2400 الی 4500 پوند
 
 • میانگین قیمت اجاره و خرید مسکن در خارج از مرکز

اگر بخواهید هزینه کمتری برای اجاره یا خرید مسکن در انگلستان در نظر بگیرید، حتما باید به خارج از مرکز انگستان بروید. جالب اینجاست که هزینه اجاره در شهرهای جنوب شرقی انگلستان از 1752 پوند شروع می‌شه و اگر می‌خواهید کمتر از این میزان خرج کنید، بهتر است به مناطق شمال شرقی انگستان بروید؛ چون که در این  منطقه می‌تونید با 580 الی 800 پوند منزلی برای اجاره کردن پیدا کنید. البته اگر قصد خرید خانه را داشته باشید باید حداقل 250000 پوند هزینه کنید.
شفیلد (شهر شمالی)
اسکان اجاره
آپارتمان یک خوابه 550 الی 750 پوند
  شما هم مثل سایر افراد، یکی از بزرگترین مشکلات زندگی در انگلستان را هزینه اجاره و خرید منزل می‌دونید؟ جالب است بدونید که در دو سال گذشته هزینه زندگی در انگلیس هم زیاد‌تر شده و حداقل باید 30 درصد درآمد ماهیانه رو به اجازه منزل اختصاص بدید.  

هزینه حمل‌ ونقل در انگلستان

هزینه زندگی در انگلیس یکی دیگه ازهزینه زندگی در انگلیس مربوط به هزینه‌های رفت و آمد می‌شود. در ادامه از یونی ادوایزر می‌خوایم این مورد رو نیز بررسی کنیم:
 • حمل‌ونقل عمومی

میدونید که هزینه‌های رفت و آمد با توجه به شهر و مسافتی که طی می‌کنید، می‌تونه متفاوت تر باشه؟ در جدول زیر می‌تونید هزینه‌های رفت و آمد رو براساس نوع وسیله نقلیه ببینید.  
حمل‌ونقل در لندن
با اتوبوس 1.55 پوند
با مترو 2.90 پوند
با اتوبوس( خارج از لندن) 1.80 پوند
با مترو ( خارج از لندن) 2.50 پوند
اشتراک ماهانه 84.10 پوند
اشتراک سالانه 876 پوند
  البته می‌تونید برای کاهش هزینه‌های رفت و آمد تا میزان 46 درصد، 2 الی 3 روز قبل تر بلیط خودتون رو رزرو کنید. مثلا  با این کار می‌تونید با 23 پوند از لیدز به لندن برید، در حالی که به صورت عادی برای همین مسافت باید 64 پوند هزینه کنید.
 • حمل‌ونقل خصوصی

می‌دونستید که رفت و آمد با اتوبوس‌های عمومی مقرون به صرفه تر است؟ اگر بخواید با تاکسی در انگستان رفت و آمد کنید، باید مبلغ بیشتری برای این کار در نظر بگیرید. مثلا هزینه‌های رفت و آمد در سطح شهر انگستان از 3 پوند شروع میشه و با افزایش مسافت این مبلغ هم به مراتب بیشترم میشه!
 • خودروهای شخصی

یکی دیگه از گزینه‌هایی که می‌تونید برای رفت و آمد از اون استفاده کنید، خوردو شخصی است! اما آیا می‌دونستید که قیمت هر لیتر بنزین در انگلستان بین 1.55 الی 1.8 پوند است؟! با این وجود استفاده از خودروهای شخصی مقرون به صرفه تر نیست و به همین دلیل اکثر شهروندان انگلیسی از خودروی‌های عمومی برای رفت و آمد خود استفاده می کنن!

هزینه مراقبت‌های پزشکی (NHS)

هزینه زندگی در انگلیس جالب است بدونید که برای دریافت ویزا باید هزینه‌هایی هم بابت بیمه خدمات پزشکی پرداخت کنید. به خاطر همین موضوع هزینه زندگی در انگلیس دیگه شامل پزشکی عمومی، مشاوره و درمان‌های پزشکی نمیشه! اما خدماتی مثل داروها، کارهای دندان پزشکی و آزمایش ها چون جزئی از این بیمه حساب نمیشه، باید برای این موارد مبلغ جداگونه‌ای رو پرداخت کنید. البته تمامی مبالغ با توجه به نوع ویزا می‌تونه متفاوتم باشه! تو جدول زیر می‌تونید این هزینه‌ها و ببینید!
مبلغ پرداختی جهت دریافت NHS
برای بزرگسالان غیردانشجو 642 پوند
برای دانشجویان 470 پوند
برای افراد زیر 18 سال 470 پوند
 

هزینه خوردوخوراک در انگلستان

مطلع هستید که هزینه‌های خورد و خوراک برای هر شخصی به صورت میانگین تو انگلستان 150 پوند آب می خوره؟ البته این مبلغ برای هر شخصی می‌تونه متفاوتم باشه، چون میزان مصرف مواد غذایی برای هر شخصی متفاوته؛ اما به صورت متوسط هر خانواده باید 60 پوند رو تو هفته برای خورد و خوراک کنار بزاره! این نکته رو هم در نظر بگیرید که تو انگلستان یه سری فروشگاه‌هایی مانند Tesco، Sainsbury’s، Aldi و Lidl وجود داره که محصولات با کیفیت رو با قیمت بسیار مناسب به مشتریان خودش ارائه میدهد. البته این مبلغم تو فروشگاها و سوپر مارکت‌های دیگه بیشترم میشه، چون کیفیت محصولات غذایی بالاتری رو ارائه میدن!
قیمت موادغذایی
یک قرص نان 0.99 الی 1.60 پوند
یک کیلوگرم مرغ 3.75 الی 8.25 پوند
یک کیلوگرم گوشت قرمز 4 الی 13.92 پوند
  البته اگر بخواید دست نامزد خودتون رو بگیرید و برای صرف یک وعده غذایی و یک نوشیدنی به خارج از لندن برید، باید در حدود 12.5 پوند هزینه کنید ولی اگر بخواید به یک رستوران با کیفیت تر مهمونش کنید، باید 35 الی 80 پوند هزینه کنید. جالبه بدونید که در خود لندن باید برای یک وعده به همراه یک نوشیدنی مبلغی در حدود 40 الی 100 پوند هزینه کنید.

هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان

هزینه زندگی در انگلیس قصد ادامه تحصیل در انگستان رو دارید و می‌خواید از هزینه زندگی در انگلیس برای دانشجویان با خبر باشید؟! میزان شهریه، شهری که قراره در اون زندگی کنید، خوابگاه، رفت و آمد و… همگی در میزان هزینه‌های زندگی دانشجویی تاثیر گذارند. در جدول زیر می‌تونید هزینه‌های مرتبط با زندگی دانشجویی در انگلستان رو ببینید:
محل اقامت دانشجو
اقامتگاه‌های دانشگاه 400 الی 727 پوند
خانه محلی 40 الی 100 پوند برای هر شب
آپارتمان‌های خصوصی (Studio Flat) 1000 الی 1400 پوند
اگه میخواید صفر تا صد اپلای کردن  رو بدونید کلیک کنید!
حمل‌ونقل
اتوبوس 1.7 الی 2 پوند
قطار 12 الی 13 پوند
تاکسی 30 الی 90 پوند
  این نکته رو هم در نظر بگیرید که هزینه رفت و آمد از محل زندگی تا دانشگاه، خورد و خوارک، لوازم درسی و شهریه دانشگاه می‌تونه در هر ماه متفاوت تر باشه. جالبه بدونید که هزینه‌های تحصیل در شهرهای لندن و آکسفورد نسبت به سایر شهرهای انگلستان بیشتره و همچنین دانشجویان هزینه زندگی در انگلیس 2021 رو کمتر از 2022 می‌دونستند!

هزینه تحصیل در انگلستان

می‌دونستید که دانشگاه‌های انگلستان از لحاظ علمی در صدر رتبه بندی‌های برترین دانشگاه‌های دنیا قرار داره؟ اگر شما هم تصمیم گرفتید که در برترین دانشگاه‌های دنیا تحصیل کنید، و می‌خواید از هزینه‌های تحصیل تو  این کشور با خبر باشید، به جای درستی آماده اید!! برای اطلاعات دقیق تر نسبت به هزینه‌های تحصیل در انگستان کافیه که به صفحه کالج‌های انگلستان و دانشگاه‌های انگلستان تو سایت یونی ادوایزر برید!! برای اطلاع بیشتر از شرایط اخذ ویزای تحصیلی انگلستان کلیک کنید.

ارزانترین و گرانترین شهر انگلستان برای زندگی

  جالبه بدونید که هزینه زندگی در انگلیس نسبت به محلی که در اون زندگی می‌کنید، متفاوت تره. در ادامه ارزان ترین و گران ترین شهرهای انگلستان برای زندگی کردن رو می‌تونید ببینید!

معرفی ارزان‌ترین شهرهای انگلستان برای زندگی

 • استرلینگ
 • بلفاست
 • دورهام
 • کاردیف
 • لستر
 • لنکستر
 • نیوکاسل
 • وارویک

گران‌ترین شهرهای انگلستان برای زندگی

 • آکسفورد
 • اکستر
 • باث
 • برایتون
 • کمبریج
 • لندن

درآمد ماهیانه در انگلیس| مالیات درآمد در انگلستان

هزینه زندگی در انگلیس خبر دارید که اگر به صورت تمام وقت تو سال 2022 در انگلستان کار می‌کردید، می‌توانستید به صورت ماهانه 2400 پوند درآمد داشته باشید؟ و اگرم به صورت نیمه وقت کار می‌کردید، این مبلغ به 1200 پوند می‌رسید؟ مطلع هستید که نرخ مالیات بر درآمد در انگلستان حدود 20 درصد است؛ یعنی: اگر کمتر از 12570 پوند در ماه درآمد داشته باشید، شما معاف از مالیات خواهید شد. اگر بین 12570 الی 50271 پوند درآمد داشته باشید، باید 20 درصد مالیات پرداخت کنید. اگر این میزان بین 50271 الی 150000 پوند رسید، باید 40 درصد مالیات پرداخت کنید. و اگرم بیش از 150000 پوند درآمد داشته باشید، باید 45 درصد آن مالیات بدهید. البته این نکته رو هم در نظر بگیرید که به ازای هر 2 پوندی که بیش از 100000 پوند کسب می کنید، کمک هزینه شما 1 پوند کمتر میشه!  

نتیجه گیری

همان‌طور که تو این مقاله خوندید:
 • هزینه زندگی در انگلیس به عوامل مختلفی بستگی داره که میشه به مواردی چون محل زندگی، هزینه مسکن، تحصیل، رفت و آمد، خورد و خوارک، پوشاک و … اشاره کرد.
 • سیستم مدیریت دولتی اجازه افزایش هزینه زندگی در قابل افزایش تورم رو نداد و تونست بین نرخ تورم و میزان دستمزد هم یک تعادلی ایجاد بکنه.
 • هزینه زندگی دانشجویی در انگلیس به فاکتورهایی چون شهریه و سایر هزینه‌های تحصیلی بستگی دارد.
  شما می تونید برای دریافت اطلاعات تکمیلی در رابطه با مخارج زندگی در انگلیس و هزینه تحصیل در انگلستان و ارزیابی خودتون جهت  کسب ویزای تحصیلی، همین الان فرم آنلاین رایگان اخذ ویزای انگستان رو کامل کنید.     به صورت کلی تو این مقاله در مورد هزینه زندگی در انگلستان صحبت کردیم و دونستیم که هزینه‌های زندگی در این کشور به عوامل مختلفی مثل شهر زندگی، پوشاک، خورد و خوراک و رفت و آمد و … بستگی داره. البته شما می‌تونید به وسیله مشاوران موسسه مهاجرتی یونی ادوایزر تمامی اطلاعاتی مورد نیاز خود را در رابطه با زندگی و یا تحصیل درانگلستان قبل از اخذ ویزا به صورت کامل دریافت کنید. برای دریافت مشاوره اپلای کلیک کنید.

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب