۲۰٪ تخفیف روی تمامی سرویس های نقره ای نگارش مدارک اپلای (انگیزه نامه، رزومه، توصیه نامه)

مصاحبه سفارت انگلیس

بررسی سوالات مصاحبه سفارت انگلیس | ویزا تحصیلی سفارت انگلیسی

مصاحبه سفارت انگلیس جهت اخذ ویزای تحصیلی انگلستان از همه متقاضیان تحصیل صورت نمی‌گیره و سفارت به صورت تصادفی تعدادی مشخصی رو برای مصاحبه انتخاب می‌کنه. این فرآیند موجب شده تا خیلی‌ها برای مصاحبه آماده نشن و به همین دلیل، در صورت انتخاب شدن، مصاحبه ناموفقی رو پشت سر بذارن و متاسفانه ریجکت بشن. در این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی درباره سوالات مصاحبه سفارت انگلیس و اخذ ویزای تحصیلی انگلستان در اختیارتون بذاریم و بهتون کمک کنیم که در این مصاحبه با قدرت ظاهر بشید. شما می‌تونید برای کسب اطلاعات تخصصی و آمادگی کامل، از تیم یونی‌ادوایزر، مشاوره دریافت کنید.

سفارت انگلیس در ایران

سفارت انگلستان در ایران تمام کارهای مربوط به اداره ویزا و مهاجرت بریتانیا رو به شرکت تجاری VFS Global محول کرده و افرادی که قصد دارن به انگلستان سفر کنن؛ باید از طریق این شرکت کارهای مربوط به درخواست و اخذ ویزای انگلستان رو انجام بدن. لازم به ذکره که یک شعبه دفتر VFS Global در تهران نیز قرار داره.

VFS Global تمام خدمات مرتبط با ویزای انگلستان رو انجام می‌ده و همین مسئله باعث شده تا فرآیند اخذ ویزا راحت‌تر و سریع‌تر انجام بشه. این خدمات شامل:

 • بررسی درخواست ویزا و مدارک با توجه به نوع ویزای درخواستی
 • گرفتن وقت ملاقات برای ارائه اطلاعات بیومتریک (انگشت‌نگاری و مدارک مورد نیاز)
 • مصاحبه سفارت انگلیس جهت اخذ ویزا

مصاحبه سفارت انگلیس

مصاحبه سفارت انگلیس

مصاحبه سفارت انگلیس جهت اخذ ویزای تحصیلی انگلستان شامل حال همه نمی‌شه و فقط برخی از افراد به صورت تصادفی انتخاب و برای مصاحبه دعوت می‌شن. مصاحبه کردن از افراد تصادفی دارای مزایا و معایب خاص خودش هست. مزایای این اتفاق از اون جهت هست که همه در مصاحبه شرکت نمی‌کنن و اعطای ویزای تحصیلی تنها به واسطه بررسی مدارک امکان‌پذیره. معایب این اتفاق هم از اون جهت هست که هر کسی ممکنه به مصاحبه دعوت بشه و نکته مهم این‌که مصاحبه به صورت حرفه‌ای و تخصصی انجام می‌شه. همین مسئله سبب شده اخذ ویزای تحصیلی انگلستان تا حدودی سخت بشه و تنها افرادی که قصد جدی و اراده راسخ برای تحصیل در انگلستان دارن، بتونن ویزا رو دریافت کنن.

لازم به ذکره که پس از گرفتن وقت ملاقات برای درخواست ویزا، فرد متقاضی همراه با مدارک کامل در دفتر VFS Global حاضر می‌شه و مدارک خودش رو همراه با اطلاعات بیومتریک (انگشت‌نگاری و عکس دیجیتالی) ارائه می‌کنه. در صورتی که نیاز به انجام مصاحبه باشه، با متقاضی تماس حاصل می‌شه و وقت مصاحبه سفارت انگلیس تعیین می‌شه. مصاحبه درخواست ویزای تحصیلی انگلستان به صورت تماس تلفنی، تماس تصویری و به صورت حضوری انجام می‌شه.

سوالات مصاحبه سفارت انگلیس:

سوالات مصاحبه سفارت انگلیس با توجه به مصاحبه‌های سال گذشته، شامل موضوعات زیر هست:

 • پرسش درباره پیش‌زمینه تحصیلی و سوابق علمی
 • پرسش درباره توانمندی مالی فرد و نحوه تامین منابع مالی برای تحصیل در انگلیس
 • پرسش درباره رشته و دانشگاه پذیرش شده
 • پرسش درباره چشم‌انداز‌ها و اهداف تحصیل در رشته پذیرش شده
 • پرسش سوالات تخصصی درباره رشته پذیرش شده
 • پرسش درباره برنامه‌های زندگی فرد پس از فارغ‌التحصیلی

به صورت کلی 5 دلیل اصلی برای رد شدن درخواست ویزای تحصیلی انگلستان وجود داره:

1 ـ تعادل احتمالات یا Balance of Probability

 • تعادل احتمالات به حالتی گفته می‌شه که احتمال وقوع یک حادثه بیش از 50 درصد هست. افسر اداره مهاجرت انگلستان اگه احتمال بده که فرد متقاضی قرار نیست با هدف تحصیل به انگلستان بیاد، می‌‎تونه درخواست ویزا رو رد کنه. به همین دلیل ارائه پاسخ‌های هدف‌مند، دقیق و شفاف در مصاحبه سفارت انگلیس، می‌تونه این احتمال رو به صفر برسونه

2 ـ عدم اثبات دانشجو یا دانش‌آموز بودن

یکی از مدارک اصلی برای درخواست ویزای تحصیلی، ارائه CAS Letter هست. وقتی فرد متقاضی تحصیل در انگلستان، پذیرش یکی از دانشگاه‌ها رو کسب می‌کنه، این نامه واسه‌اش ارسال می‌شه. دانشگاه برای قبول پذیرش و ارائه CAS Letter مدارک تحصیلی قبلی فرد متقاضی رو بررسی می‌کنه ولی اداره مهاجرت انگلستان با دقت بسیار بالاتری این مدارک رو مورد بررسی قرار می‌ده و اگه مدارک تحصیلی شما دارای ابهام و مشکلی باشه، با دلیل دانشجو نبودن یا دانش‌آموز نبودن فرد، درخواست ویزای تحصیلی انگلستان رو رد می‌کنه.

3 ـ بیان اطلاعات غلط و نداشتن دانش کافی

ارائه هر نوع اطلاعات غلط در هر بخشی باعث رد شدن درخواست ویزای تحصیلی می‌شه. به علاوه در صورتی که هنگام مصاحبه سفارت انگلیس، افسر مهاجرت احساس کنه شما از دانش کافی در زمینه رشته تحصیلی خودتون و برنامه تحصیلی دانشگاه پذیرش شده برخوردار نیستید؛ از دادن ویزا خودداری می‌کنه.

4 ـ ناتوانی در پاسخ‌گویی به سوالات افسر مهاجرت

 • شما باید برای هر سوالی، یک پاسخ مفصل، شفاف و صحیح داشته باشید. افسر مهاجرت می‌تونه از قدرت بیان شما هم ایراد بگیره و با دلیل ناتوانی در پاسخ‌گویی به سوالات، درخواست ویزای تحصیلی انگلستان رو رد کنه.

5 ـ نداشتن برنامه آینده شغلی و تحصیلی متقاعدکننده

تحصیل در انگلستان یه هدف موقت محسوب می‌شه و شما باید برنامه متقاعدکننده‌ای برای دوران پس از تحصیل خودتون ارائه بدید. یکی از دلایلی که متقاضیان مهاجرت تحصیلی رو به سمت تحصیل در دانشگاه‌های انگلستان می‌کشونه؛ استفاده از ویزای فارغ‌التحصیلی و اقامت در انگلستان هست. شما به هیچ‌وجه نباید در مصاحبه سفارت انگلیس این مسئله رو عنوان کنید؛ چون افسر مهاجرت تصور می‌کنه که قراره از فرصت تحصیل در انگلستان سوءاستفاده کنید و اقامت انگلستان رو دریافت کنید.

لازمه بدونید که مصاحبه شما به صورت تایپ شده، ضمیمه پرونده می‌شه و به عنوان یک سند ثبت می‌شه. در نتیجه اگه درخواست ویزای تحصیلی شما رد بشه؛ احتمال داره در دوره‌های بعدی و سال‌های بعدی، دانشگاه‌ها از پذیرش شما خودداری کنن و پروسه مهاجرت تحصیلی به انگلستان برای همیشه منتفی بشه.

 موفقیت در مصاحبه سفارت انگلیس

مصاحبه سفارت انگلیس

برای این‌که بتونید مصاحبه سفارت انگلیس رو با موفقیت پشت سر بذارید؛ می‌بایست روی موارد زیر کار کنید و آماده بشید:

کسب اطلاعات دقیق پیرامون رشته تحصیلی و دانشگاه پذیرش شده

جدیدترین اطلاعات مربوط به رشته تحصیلی‌تون رو کسب کنید و اون اطلاعات رو شخصی‌سازی کنید؛ نه این‌که فقط اون‌ها رو حفظ کنید. در مورد دانشگاه، سرفصل‌های رشته تحصیلی در اون دانشگاه و … تا جایی که می‌تونید اطلاعات به دست بیارید. از هزینه‌های زندگی در شهر محل دانشگاه اطلاعات جامعی به دست بیارید و اون‌ها رو در جلسه مصاحبه سفارت انگلیس ارائه کنید. شما می‌تونید برای کسب اطلاعات بیش‌تر درباره هزینه‌های زندگی در انگلستان مقاله جدول مخارج و هزینه زندگی در انگلیس 2023 رو مطالعه کنید.

ارائه دلایل منطقی برای تحصیل در انگلستان

شما باید در طول مصاحبه به افسر مهاجرت نشون بدید که از تفاوت تحصیل در انگلستان با سایر کشورها آگاه هستید. داشتن اطلاعات دقیق درباره اعتبار سیستم آموزشی انگلستان، تحصیل در یک فضای چند ملیتی، فرصت کارآموزی در شرکت‌های معتبر حاضر در انگلستان و ارزش مدرک تحصیلی می‌تونه مصاحبه موفقی رو برای شما به ارمغان بیاره.

اثبات این موضوع که با هدف تحصیل به انگلستان مهاجرت می‌کنید

هنگام شرکت در مصاحبه سفارت انگلیس، باید مهارت خودتون در زبان انگلیسی رو نشون بدید تا افسر مهاجرت قانع بشه که شما توانایی حضور در دانشگاه‌های انگلستان و تحصیل در این کشور رو دارید. ارائه اطلاعات تخصصی درباره رشته می‌تونه شانس اخذ ویزای تحصیلی انگلستان رو تا حد زیادی افزایش بده.

ارائه برنامه آینده شغلی

اگه حتی برای مهم‌ترین و ضروری‌ترین رشته تحصیلی هم پذیرش بگیرید ولی نتونید آینده شغلی واضح و مشخصی رو برای افسر مهاجرت ترسیم کنید؛ نمی‌تونید برای تحصیل به انگلستان مهاجرت کنید. شما باید در مصاحبه به گونه‌ای عمل کنید که افسر مهاجرت قانع بشه، تحصیل در انگلستان اگر چه از اهمیت بالایی برخورداره ولی برنامه آینده شغلی برای شما از اهمیت بیش‌تری برخورداره.

ویزای تحصیلی انگلستان

اخذ ویزای تحصیلی انگلستان با توجه به موارد فوق سخت به نظر می‌رسه؛ ولی اگه از ابتدای مسیر انتخاب رشته و دانشگاه، آماده کردن مدارک به صورت صحیح و کامل، کسب آمادگی لازم برای مصاحبه سفارت انگلیس و … درست عمل کنید؛ می‌تونید به راحتی ویزای تحصیلی انگلستان رو اخذ کنید و برای تحصیل در دانشگاه‌های انگلستان به این کشور مهاجرت کنید. شما می‌تونید با استفاده از خدمات موسسه مهاجرتی یونی‌ادوایزر، مسیر مهاجرت تحصیلی به انگلستان رو به راحتی طی کنید. کافیه برای شروع فرآیند، فرم ارزیابی رایگان یونی‌ادوایزر رو تکمیل کنید.

نتیجه‌گیری

تحصیل در انگلستان و کسب مدرک از دانشگاه‌های انگلستان مزایای زیادی داره؛ چون سیستم آموزشی انگلستان از کیفیت بالایی برخورداره و فرصت‌های شغلی ایده‌آلی رو در اختیار شما قرار می‌ده. البته اداره مهاجرت انگلستان برای دادن ویزای تحصیلی انگلیس سخت‌گیرانه عمل می‌کنه و خیلی مهمه که مسیر مهاجرت تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی به درستی طی بشه. شما می‌تونید برای طی کردن این مسیر به بهترین نحو، از تیم یونی‌ادوایزر مشاوره دریافت کنید.

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب