۲۰٪ تخفیف روی تمامی سرویس های نقره ای نگارش مدارک اپلای (انگیزه نامه، رزومه، توصیه نامه)

بورسیه تحصیلی ایتالیا

نکات مهم دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا|بورسیه ایتالیا2022

آیا می‌خواهید به صورت رایگان در ایتالیا تحصیل کنید؟ آیا می‌دانستید که با دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا می‌تونید هزینه‌های تحصیل در ایتالیا رو تا حد بسیار زیادی کاهش بدید؟ آیا می‌دونستید که با دریافت بورسیه استانی ایتالیا می‌تونید به این هدف خود برسید؟ در ادامه این مقاله با موسسه مهاجرتی یونی ادوایزر همراه باشید؛ چرا که می‌خواهیم سیر تا پیاز گرفتن بورسیه تحصیلی ایتالیا را بررسی و تمامی شرایط بورسیه ایتالیا، مدارک و ددلاین دریافت این بورسیه رو با شما در میون بذاریم. با ما همراه باشید!

بورسیه تحصیلی ایتالیا

آیا می‌دونستید که تحصیل در کشور ایتالیا بسیار ارزان و حتی رایگان انجام می‌شه؟ به همین دلیل بسیاری از دانشجویان بین المللی حتی ایرانی‌ها تصمیم به مهاجرت تحصیلی به ایتالیا می‌گیرند. کشور ایتالیا با ارائه بورسیه تحصیلی، شرایط فوق العاده‌ای رو برای دانشجویان ایجاد کرده تا به راحتی بتونن به ایتالیا مهاجرت کنند. و بنابراین با دریافت بورسیه تحصیلی به صورت رایگان در رشته مورد علاقه‌شون تحصیل کنند. در ادامه هر آن‌چه که در رابطه با دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا لازم داشته باشید رو در اختیارتون قرار می‌دیم. پس خودتون رو از خوندن این مقاله محروم نکنید!

چگونه بورسیه تحصیلی ایتالیا بگیریم

بورسیه تحصیلی ایتالیا

 

خب! اول به این سوال جواب بدیم که چگونه بورسیه تحصیلی ایتالیا بگیریم؟ برای این کار راه سخت و پر پیچ و خمی ندارید و کافیه که این مراحل رو پشت سر بگذارید:

·        برخورداری از شرایط کافی

اول از هرچیز، باید مطمئن بشید که شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی در ایتالیا در انواع بورسیه‌های تحصیلی رو دارید. از مهم‌ترین شرایط می‌توان به داشتن حداقل معدل 14 و مدرک آیلتس با نمره حداقل 6 اشاره کرد. البته شما این فرصت رو دارید که با پر کردن فرم ارزیابی، مشاورین ما شرایط اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا برای شما رو بررسی کنند.

·        بررسی بورسیه‌های تحصیلی

تو این مرحله سایت esteri.it رو باز کنید و بورسیه‌های تحصیلی که دانشگاه‌های ایتالیا ارائه کردند رو ببینید. بررسی کنید که می‌خواین از کدوم دانشگاه، بورسیه تحصیلی رو دریافت کنید.

·        دریافت توصیه نامه

تو این مرحله لازمه که یک توصیه نامه دریافت کنید تا روند مهاجرت تحصیلی و دریافت بورسیه شما سرعت بیش‌تری به خودش بگیره! برای این کار کافیه که با اساتید دانشگاه مکاتبه کنید. البته برای آموزش کامل دریافت توصیه نامه می‌تونید از پکیج آموزشی نگارش توصیه نامه استفاده کنید.

·        ارسال فرم درخواست همراه با مدارک مورد نیاز

در این گام باید دانشگاه مد نظر خودتون رو انتخاب کنید و فرم درخواست خودتون رو تکمیل کنید. البته در کنار فرم درخواست باید مواردی از جمله ریز نمرات، مدارک تحصیلی، مدارک زبان بین المللی از جمله آیلتس یا تافل، ارائه نمرات آزمون SAT و یا GRE ،انگیزه نامه و رزومه خود را به دانشگاه مورد نظر ارسال کنید.

·        نحوه ارسال مدارک

برای ارسال کافیه که در سایت studyinitaly.esteri.it یک پنل کاربری برای خودتون ایجاد کنید و فرم درخواست خودتون رو همراه با مدارک در این سایت ارسال کنید.

·        انتظار برای اعلام نتایج

بعد از ارسال به سایت اسکالرشیپ و دانشگاه‌های ایتالیا باید منتظر بمونید تا پاسخ اون‌ها رو دریافت کنید و ببینید که آیا درخواست دریافت بورسیه شما با موفقیت پذیرفته شده یا خیر!

انواع بورسیه تحصیلی در ایتالیا کدامند؟

بورسیه تحصیلی ایتالیا

 

یکی از سوالاتی که مطرح می‌شه، اینه که انواع بورسیه تحصیلی در ایتالیا کدام‌اند؟ به صورت کلی کشور ایتالیا برای دانشجویان بومی، اتحادیه اروپا و خارج از اتحادیه اروپا دو نوع بورسیه یعنی بورسیه استانی و بورسیه تحصیلی ارائه می‌ده! البته دونستن این نکته هم بسیار مهمه که کشور ایتالیا به رشته‌های پرطرفدار از جمله رشته‌های پزشکی، دندان‌پزشکی، داروسازی، معماری و هنر نیز بورسیه ارائه می‌ده!

·        بورسیه استانی ایتالیا (DSU)

اگر شما در حال تحصیل در مقطع کارشناسی در ایتالیا و کارشناسی ارشد هستید، می‌تونید از بورسیه استانی ایتالیا استفاده کنید. به علاوه، آیا می‌دونستید که با دریافت بورسیه استانی ایتالیا شانس تحصیل رایگان رو خواهید داشت؟ آیا می‌دونستید که برای دریافت بورسیه استانی ایتالیا باید معدل بالای 14 و حداقل نمره آیلتس 6 رو داشته باشید؟ آیا می‌دونستید که مهم‌ترین مسئله برای دریافت این بورسیه، اثبات نامناسب بودن شرایط اقتصادی خانواده است؟ اگر موفق بشید که بورسیه استانی ایتالیا رو دریافت کنید، از پرداخت شهریه دانشگاه، هزینه خوابگاه و غذا برای همیشه معاف خواهید شد! برای اطلاع بیش‌تر در مورد دریافت بورسیه استانی ایتالیا، مقاله راهنمای شرایط و مدارک لازم اخذ بورسیه استانی ایتالیا رو همین الان بخونید!

·        بورسیه تحصیلی دانشگاه های ایتالیا

آیا مطلع هستید که با بورسیه تحصیلی دانشگاه ایتالیا می‌تونید در شهریه دانشگاه، هزینه خوابگاه و غذا  تخفیف‌های قابل توجهی رو دریافت کنید؟ یکی دیگه از بورسیه‌هایی که کشور ایتالیا برای دانشجویان در نظر گرفته؛ بورسیه تحصیلی دانشگاه‌های ایتالیاست. برای دریافت این بورسیه باید معدل، سوابق علمی و رزومه قوی داشته باشید. البته این بورسیه فقط برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌شه. اما اگر دانشجوی دوره کارشناسی هستید، نگران نباشید؛ چرا که بعد از سال دوم و با پاس کردن تعداد معینی از واحد‌های درسی، می‌تونید بورسیه تحصیلی ایتالیا با دیپلم رو هم دریافت کنید.

شرایط بورسیه تحصیلی ایتالیا

شرایط بورسیه تحصیلی ایتالیا چیه و آیا ما شرایط دریافت این بورسیه رو داریم یا نه؟ ارائه بورسیه تحصیلی اتفاق فوق العاده‌ای بود تا فرهنگ و زبان ایتالیا به سایر کشورهای خارج از اتحادیه اروپا رواج پیدا کند. این بورسیه با این هدف و با همکاری وزرات امور خارجه ایتالیا و سازمان همکاری‌های بین المللی ایتالیا ارائه می‌شه.

البته دونستن این نکته بسیار ضروریه که بورسیه‌های تحصیلی ایتالیا فقط برای دوره‌های آکادمیک و تحصیل در دانشگاه‌های ایتالیاست و شرط اساسی ارائه این بورسیه فقط شرایط اقتصادی خانواده دانشجوست! در حقیقت دانشجویانی که از لحاظ اقتصادی در وضعیت مناسبی قرار ندارند، در اولویت دریافت بورسیه هستند. البته دانشجویانی که خارج از اتحادیه اروپا هستند؛ می تونن از بورسیه تحصیلی جهان سوم یا همان بورسیه استانی ایتالیا استفاده کنند.

مدارک لازم برای بورسیه تحصیلی ایتالیا

دانشجویانی که برای دریافت بورسیه تحصیلی اقدام می‌کنند؛ به دنبال کاهش هزینه‌های تحصیلی و زندگی در ایتالیا هستند. به همین دلیل، این دانشجویان باید مدارکی رو ارائه بدهند که ثابت کند از لحاظ مالی در وضعیت مناسبی قرار ندارند. به خاطر همین دلیل دانشجویانی که درآمد و وضعیت اقتصادی خانوادگی آن‌ها در رده‌های پایینی قرار دارد، در الویت دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا هستند. به همین دلیل ارائه مدارک لازم برای بورسیه تحصیلی ایتالیا بسیار مهم است. ناگفته نمونه که این مدارک باید توسط نمایندگان دیپلماتیک ایتالیا در کشور اصلی و نمایندگان کشور مبدا در سفارت یا کنسول‌گری ایتالیا تایید شود.

  • فیش حقوقی سرپرست خانوار
  • لیست دارایی‌های منقول
  • لیست دارایی‌های غیر منقول

هزینه بورسیه‌های تحصیلی ایتالیا

آیا می‌دونستید که مبلغ بورسیه‌های تحصیل ایتالیا 5.200 یورو در سال است؟ آیا می‌دونستید با این بورسیه کل شهریه دانشگاه حذف می‌شود؟ به صورت کلی دانشجویان می‌تونن تا سقف 70 درصد در رابطه با خوابگاه‌های دانشجویی هم تخفیف بگیرند. علاوه بر این مورد، با استفاده از بورسیه استانی ایتالیا هزینه‌هایی مانند سلف دانشگاه، حمل‌ونقل عمومی و استفاده از مراکز فرهنگی هم شامل تخفیف‌هایی می‌شود. به صورت کلی با دریافت بورسیه تحصیل ایتالیا تمامی هزینه‌ها رایگان خواهد شد و یا بسیار کم‌تر!

ددلاین اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا

ددلاین اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا چه زمانی هست؟ به صورت کلی هر ساله در ماه جولای برای ثبت نام دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا فراخوان داده می‌شود. البته برای دریافت بورسیه استانی ایتالیا، این زمان می‌تونه بسته به استان انتخابی شما متفاوت باشه. ناگفته نمونه که این کمک هزینه‌ها برای یک سال تحصیلی اعتبار داره و دانشجویان باید هر ساله برای دریافت بورسیه تحصیلی ثبت‌نام کند.

نتیجه گیری

اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ایتالیا رو دارید و هدف‌تون تحصیل رایگان در این کشور هست؛ باید برای دریافت بورسیه در این کشور اقدام کنید. از مهم‌ترین شرایط بورسیه تحصیلی در ایتالیا، اثبات نامناسب بودن وضعیت اقتصادی خانواده هست. علاوه بر این مورد، برای بورسیه تحصیلی دانشگاهی هم باید معدل بالای 14 و مدرک زبان تافل و یا آیلتس رو ارائه بدید. اگر در این مسیر نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید، می‌تونید از وکلای موسسه مهاجرتی یونی ادوایزر در این مسیر کمک بگیرید. برای رزرو مشاوره همین الان فرم موجود در صفحه مشاوره رو تکمیل کنید.

 

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب