UNI   ADVISOR

مهاجرت تحصیلی با یونی ادوایزر

دانشگاه های ایتالیا

لیست دانشگاه های ایتالیا| دانشگاه های ارزان ایتالیا2022

دانشگاه های ایتالیا  که جزء قدیمی‌ترین دانشگاه‌های اروپا و حتی جهان به شمار می رود، نقش حیاتی در زمینه اصلاح آموزش در اروپا را دارند. امروزه از سرتاسر دنیا، کشور ایتالیا به دلیل دارا بودن دانشگاه‌های معتبر به مقصد دانشجویان بین المللی تبدیل شده است و اگر شما نیز قصد مهاجرت تحصیلی به ایتالیا را دارید، در ادامه با یونی ادوایزر همراه باشید؛ چرا که قصد داریم بهترین دانشگاه‌های ارزان ایتالیا را معرفی کنیم و همچنین قصد داریم به موضوعاتی مانند اقامت بعد از تحصیل، شرایط کار هنگام تحصیل و اهمیت تحصیل در  دانشگاه های ایتالیا  بپردازیم. با ما همراه باشید.  

  اهمیت تحصیل در دانشگاه های ایتالیا برای دانشویان بین الملل

دانشگاه های ایتالیا مدرک تحصیلی که از دانشگاه های ایتالیا بعد از فارغ التحصیلی دریافت می‌کنید، معادل مدارک تحصیلی در دانشگاه‌هایی مانند فرانسه، سوئد، دانمارک و انگلستان است؛ چرا که سیستم آموزش کشور ایتالیا به وسیله 42 کشور از سرتاسر دنیا به صورت رسمی تایید شده است. همچنین وزارت امور خارجه ایتالیا برای جذب دانشجویان بین المللی برنامه ریزی‌های مختلفی انجام می‌دهند تا دانشجویان را برای سرمایه گذاری استعداد خود در ایتالیا (IYT) و ارائه بورسیه تشویق کنند. ناگفته نماند که برای تحصیل در ایتالیا تسلط به زبان ایتالیایی از ضروریات نیست؛ چرا که اکثر دوره‌ها به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. اکثر هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های دولتی ایتالیا را حکومت ایتالیا ارائه می‌دهد و این نشان دهنده مقرون به صرفه بودن تحصیل در کشور ایتالیا برای دانشجویان بین المللی است. علاوه برای این هزینه‌های زندگی درایتالیا نسبت به سایر کشور‌های اروپایی ارزان تر است و این هزینه‌ها بین 700 الی 1000 یورو در ماه می‌شود.

آیا دانشجویان بین المللی می توانند در حین تحصیل در ایتالیا کار کنند؟

برای کار در حین تحصیل، داشتن مجوز اقامت برای دانشجویان بین المللی لازم و ضروری است؛ اما دانستن این نکته نیز حائز اهمیت است که دانشجویان بین المللی فقط در هفته 20 ساعت که معادل 1040 ساعت در سال است، می‌توانند مشغول به کار شوند. ناگفته نماند که افرادی که جزء اتحادیه اروپا هستند، می‌توانند بدون هیچ گونه مانعی شروع به کار کنند؛ اما افرادی که جزء اتحادی اروپا نیستند، ابتدا باید موفق به دریافت مجوز کار از ایتالیا کنند و همچنین باید یک پیشنهاد از سمت یک شرکت یا یک کارفرمای ایتالیایی داشته باشند.

آیا دانشجویان بین المللی می توانند پس از فارغ التحصیلی در ایتالیا بمانند؟

اگر قصد دارید بعد از اتمام تحصیل در ایتالیا بمانید و در آن کشور کار کنید، ابتدا باید برای دریافت اقامت برای کار اقدام کنید. دریافت مجوز تحصیلی، قرار داد مسکن، اثبات تمکن مالی و انتخاب نوع مجوز کار( کارمندی یا کارفرمایی) از جمله اقداماتی است که برای دریافت مجوز اقامت باید انجام دهید. بعد از ارسال درخواست، اداره مهاجرت براساس سهمیه‌های سال، درخواست شما را مورد بررسی قرار می‌دهد و در صورت تایید، مجوز یکساله برای شما صادر می‌شود. لازم به ذکر است که بعد از شروع فعالیت، می‌توانید این مجوز را دوباره تمدید کنید.

لیست دانشگاه‌های ایتالیا که بورسیه استانی دارند

ایتالیا جزء کشورهایی است که به ارائه بورسیه‌های استانی می‌پردازد. برای دریافت بورسیه استانی ابتدا باید بتوانید در یکی از دانشگاه‌های ایتالیا پذیرش بگیرید و بعدا اقدام به درخواست بورسیه استانی کنید. لازم به ذکر است که دولت ایتالیا برای ارائه بورسیه استانی شرایط و وضعیت مالی خانواده دانشجو را مورد بررسی قرار می‌دهد و اگر وضعیت مالی خانواده جزء دهک‌های پایین بود، بورسیه استانی به دانشجو تعلق می‌گیرد. ناگفته نماند که با شرکت در دوره آموزشی اپلای ایتالیا در سایت یونی ادوایزر می‌توانید به پاسخ تمامی سوالات خود دست پیدا کنید و همچنین می‌توانید از صفر تا صد روند اپلای را بدون نیاز به وکیل و پرداخت هزینه‌های گزاف،خودتان به تنهایی انجام دهید.

بهترین دانشگاه های ایتالیا برای دانشجویان بین المللی 2022

یکی از دغدغه‌هایی که اکثر دانشجویان بین المللی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، پیدا کردن بهترین  دانشگاه های ایتالیا  است و به همین دلیل در ادامه به معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا برای دانشجویان بین المللی می‌پردازیم. این  دانشگاه های ایتالیا  عبارتند از:

1.دانشگاه بولونیا (UNIBO)

دانشگاه های ایتالیا پزشکی، اقتصاد، مهندسی، ریاضیات و فلسفه از جمله موضوعاتی است که در دانشگاه بولونیا ایتالیا تدریس می‌شود. این دانشگاه که در سال 1088 تاسیس شده است جزء دانشگاه‌های قدیمی دنیا به شمار می‌رود و امروزه در این دانشگاه 232 برنامه اجرا می‌شود که سهم بین المللی آن 84 مورد است و سهم زبان انگلیسی 68 مورد است. لازم به ذکر است که این دانشگاه برای اینکه آموزش‌های با کیفیت را به کل مناطق برساند، پنج پردیس در کل ایتالیا و یک شعبه در بوئنوس آیرس ایجاد کرده است. از دیگر مزیت‌های این دانشگاه نیز می‌توان به ارائه خدمات عالی آموزشی، امکانات ورزشی و باشگاه‌های ورزشی اشاره کرد.  

2. دانشگاه ساپینزا رم (Sapienza)

دانشگاه های ایتالیا دانشگاه ساپینزا که در شهر رم واقع شده است، سالانه بیش از 1500 دانشجوی بین المللی را به خود جذب می‌کند و جزء قدیمی‌ترین دانشگاه‌های جهان به شمار می رود که دارای کتابخانه تاریخی، 18 موزه و دانشکده مهندسی هوافضا است. این دانشگاه که جزء 3 درصد برتر جهان در زمینه آموزش و پژوهش قرار گرفته است، میزبان شخصیت‌های برجسته تاریخی، افراد مطرح سیاسی و برندگان جایزه نوبل بوده است. باستان شناسی، تاریخ باستان، کلاسیک، علوم زیست پزشکی، علوم طبیعی، علوم انسانی و مهندسی از جمله موضوعاتی است که در این دانشگاه تدریس می‌شود.

3. دانشگاه پادوآ (UNIPD)

دانشگاه های ایتالیا دانشگاه پادوآ که مدیریت باغ گیاه شناسی پادوآ و رصد خانه نجومی در آسیاگو را برعهده دارد، ابتدا به عنوان مدرسه الهیات و حقوق با هدف آزادی علمی بیشتر به وسیله گروهی از دانش پژوهان در سال 1222 تاسیس شده است. امروزه دانشگاه پادوآ رشته‌های مختلفی را ارائه می‌دهد که می‌توان به مهندسی اطلاعات، میرات فرهنگی و حتی علوم اعصاب اشاره کرد. ناگفته نماند که دانشگاه پادوآ که امروزه یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا به شمار می رود، دارای هشت مدرسه با 32 بخش است که ساختمان قرون وسطایی، موزه، کتابخانه و یک بیمارستان در یکی از پردیس‌های دانشگاه‌های پادوآ در شهر هنری پادوآ قرار گرفته است.

4. دانشگاه ویتا سالوت سن رافائل(UNiSR)

دانشگاه های ایتالیا دانشگاه ویتا سالوت سن رافائل که یک دانشگاه خصوصی به شمار می رود، رشته‌هایی از جمله پزشکی، فلسفه و روانشناسی را ارائه می‌دهد. UniSR یک برنامه بین المللی MD را که به زبان انگلیسی برگزار می‌شود، ارائه می‌دهد. در این دانشگاه دانشجویان می‌توانند در یک پارک علمی شناخته شده بین المللی تحصیل کنند و همچنین از محیط دانشجو محور که امکاناتی نظیر آموزشی، تحقیقاتی، ورزشی و زندگی با کیفیت است، برخوردار شوند.

5. دانشگاه ترنتو (UniTrento)

دانشگاه های ایتالیا دانشگاه ترنتو ایتالیا که جزء بهترین دانشگاه‌های ایتالیا به شمار می‌رود، امروزه دارای ده بخش آکادمیک و چندین دانشکده را دارد. این دانشگاه که در سال 1962 تاسیس شده است، امروزه رشته‌های مختلفی از جمله فیزیک، ریاضیات، روانشناسی، مهندسی صنایع، زیست شناسی، اقتصاد و حقوق ارائه می شود. لازم به ذکر است که دانشگاه ترنتو هدف بین المللی شدن را دارد و برای این هدف ارزش زیادی قائل است و به همین دلیل با موسسات آموزشی که در سطح جهانی آموزش های با کیفیت را ارائه می دهد، اتحاد برقرار کرده است. این دانشگاه با کسب رتبه بندی عالی در سطح جهانی، کیفیت آموزش و نحوه تدریس درجه یک خود را به اثبات رسانده است!  

6. دانشگاه میلان (UniMi / La Statale)

دانشگاه های ایتالیا دانشگاه میلان که امروزه بالای ده دانشکده از 33 گروه و 53 مرکز تحصیلاتی برخوردار است، بیش از 64000 دانشجوی بین المللی را در خود جای داده است و به یکی از بزرگترین دانشگاه‌های اروپا تبدیل شده است. دانشگاه میلان در رشته‌هایی مانند جامعه شناسی، فلسفه، علوم سیاسی و حقوق زبان زد عام و خاص شده است و تنها موسسه‌ای در کشور ایتالیا محسوب می‌شود که در لیگ 23 عضوی دانشگاه‌های تحقیقات اروپا قرار گرفته است. از اهداف و استراتژی دانشگاه‌های میلان نیز می‌توان به افزایش 2000 دانشجوی بین المللی صحبت کرد و همچنین پردیس La Statale برای تفریح و لذت بیشتر دانشجویان بخشی از ساختمان تاریخی، باغ های گیاه شناسی و رصد خانه نجومی را در اختیار دانشجویان قرار داده است.

7. دانشگاه میلانو-بیکوکا (Bicocca / UNIMIB)

دانشگاه های ایتالیا دانشگاه میلانو- بیکوکا که رشته‌های روانشناسی، علوم، اقتصاد، پزشکی، جامعه شناسی، علوم تربیتی و حتی جراحی در آن تدریس می‌شود، جزء دانشگاه‌های آینده نگر در میلان و مونزا به حساب می‌آید. رتبه جهانی گرین UI برای دانشگاه میلانو_بیکاکو به خاطر تلاش‌های پایداری زیست محیطی اعطا شده است. لازم به ذکر است که این دانشگاه در بخش زیست شناسی دریایی، علوم گردشگری و علوم طبیعی به دلیل ایجاد مرکز تحقیقاتی دریایی و آموزشی در مالدیو به شهرت رسیده است.

8. دانشگاه پلی تکنیک میلان(Politecnico di Milano ))

دانشگاه های ایتالیا یکی دیگر از بهترین  دانشگاه های ایتالیا  برای دانشجویان بین المللی، دانشگاه پلی تکنیک میلان است که رشته‌های مهندسی، طراحی و معماری در آن ارائه می‌شود. این دانشگاه در سال 2020 توانست در رتبه بیستم در نتایج رتبه بندی دانشگاه‌های جهانی QS قرار بگیرد. لازم به ذکر است که دانشگاه پلی تکنیک میلان با همکاری با موسسات پیشرو در اروپا و همچنین با کشورهای آمریکای شمالی تا آسیای جنوب شرقی توانسته است بیش از دو هزار ثبت اختراع داشته باشد و همچنین 700 اختراع در تحقیقات علمی در دنیا ایجاد کند.

9. دانشگاه تور ورگاتا(Università degli Studi di Roma Tor Vergata)

دانشگاه های ایتالیا دانشگاه تور ورگاتا که جزء 500 دانشگاه برتر جهانی از نگاه رتبه بندی دانشگاه‌های جهانی QS قرار گرفته است، یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا محسوب می‌شود. خدمات اشتراک اتومبیل، کارپولینگ، بیمارستان و کلینیک مراقبت سلامت از جمله خدمات و امکانات این دانشگاه به شمار می‌رود که در اختیار دانشجویان و کارکنان دانشگاه قرار می‌گیرد. علاوه بر این دانشگاه تور ورگاتا به سازمانی از نمایندگی آموزش عالی و انجمن دانشگاه‌های اروپا تعلق دارد.

10. دانشگاه برشا( Universita degli studi di Brescia)

14 دانشگاه برشا که رسالت حضرت مسیح را دنبال می‌کند، به عنوان یک موسسه کاتولیک فعالیت می‌کند و به دانشجویان در زمینه رشد استعدادهای ذاتی کمک می‌کند. لازم به ذکر است که دانشگاه برشا جزء 400 دانشگاه برتر ایتالیا از نگاه آموزش عالی تایمز قرار گرفته است. همچنین این دانشگاه جهت ارائه آموزش با کیفیت و ارائه مدرک‌های کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد از نظر انجمن‌های جنوبی کالج‌ها و کمیسیون مدارک کالج‌ها، معتبر شناخته شده است.

11. دانشگاه پاویا (UNIPV)

دانشگاه های ایتالیا دانشگاه پاویا یکی دیگر از بهترین دانشگاه های ایتالیا برای دانشجویان بین المللی به حساب می‌آید. این دانشگاه که طبق رتبه بندی سرشماری دانشگاه‌های ایتالیا، مقام اول را کسب کرده است و جزء دانشگاه‌های قدیمی دنیا به شمار می‌رود. این دانشگاه که امروزه یکی از دانشگاه‌های پیشرو در ایتالیا است در سال 1361 به عنوان موسسه‌ای با هدف مطالعات قانون تاسیس شد. ناگفته نماند که این دانشگاه امروزه توسط وزارتخانه‌ها، مقامات منطقه‌ای و محلی، بنیادهای دولتی و خصوصی برای پیشبرد صدها پروژه تامین مالی می‌شود. همچنین دانشگاه پاویا در سال 2017 به عضویت پردیس دانشگاه‌های اروپایی درآمد.  

12. دانشگاه تورین (UNITO)

دانشگاه های ایتالیا یکی از بزرگترین دانشگاه های ایتالیا که مقصد بسیاری از دانشجویان بین المللی قرار گرفته است، دانشگاه تورین است. این دانشگاه که براساس رتبه بندی جهانی QS در رتبه 485 دنیا قرار گرفته است، رشته‌هایی مانند استراتژی نظامی، علوم ورزشی و نانوتکنولوژی در آن تدریس می‌شود. این دانشگاه که در داخل شهر تورین قرار گرفته است دارای موزه‌های تاریخی از جمله موزه سزار لومبروسو و موزه لوئیجی رولاندوز است.

13. دانشگاه فلورانس (UniFl)

دانشگاه های ایتالیا دانشگاه فلورانس ایتالیا به وسیله استراتژی‌های پژوهشی برای استفاده حداکثری جهت یادگیری بیشتر دانشجویان استفاده می‌کند. این دانشگاه که از معدودترین دانشگاه‌های دولتی به شمار می‌رود که توانسته است رتبه 451 دانشگاهی را از نگاه رتبه بندی دانشگاه‌های جهانی QS کسب کند. در این دانشگاه، دانشجویان می‌توانند علاوه بر فرصت‌های آموزش و یادگیری تخصصی، در گروه کر، ارکستر و تئاتر نیز فعالیت کنند.

14. دانشگاه پیزا (UNIPI)

دانشگاه های ایتالیا گالیله و برندگان جایزه نوبل از جمله جوسو کاردوچی، انریکو فرمی و کارلو روبیا افرادی هستند که از دانشگاه پیزا فارغ‌التحصیل شده‌اند. دانشگاه پیزا که امروزه یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا به حساب می‌آید در سال 1343 تاسیس شده است و هدف اصلی آموزش‌های خود را رشد اقتصاد و کارآفرینی در زمینه‌های مختلف قرار داده است.

15. دانشگاه فدریکو دوم ناپل (UNINA)

دانشگاه های ایتالیا دانشگاه فدریکو دوم ناپل که جهت ایجاد آموزش‌های با کیفیت و مستقل در سرتاسر ناپل تاسیس شده است، جزء دانشگاه‌های دولتی در ایتالیا به شمار می‌رود. این دانشگاه افراد مطرح زیادی را توسط توماس آکویناس و سامانتا کریستوفروتی تعلیم داده است و امروزه دانشجویان بین المللی که در دانشگاه ناپل به تحصیل می‌پردازند، می‌توانند با 260 دانشگاه دیگر در ارتباط باشند و در معرض محیط و فرهنگ‌های متنوعی قرار بگیرند.

16. دانشگاه کاتولیکا ساکرو کوره (Università Cattolica del Sacro Cuore)

دانشگاه های ایتالیا میلان، برشا، پیاچنزا، رم و کرونا پنج پردیس دانشگاه کاتولیکا است. این دانشگاه که توانسته است رتبه 520 رتبه بندی دانشگاه‌های جهانی QS را از آن خود کند، برای دانشجویان خود فرصت‌هایی را ایجاد می‌کند تا بتوانند فراتر از کلاس‌های آموزشی فکر کنند و یاد بگیرند. در این دانشگاه، دانشجویان براساس برنامه‌های کارآموزی و تحقیقاتی، هر آنچیزی را که در سخنرانی ها یاد می‌گیرند، در زندگی واقعی و روزمره می‌توانند پیاده سازی کنند.

17. دانشگاه جنوا (UniGe)

دانشگاه های ایتالیا   دانشکده ریاضی، دانشکده علوم پزشکی و داروسازی، دانشکده علوم انسانی و دانشکده فیزیک و علوم طبیعی از جمله دانشکده‌های دانشگاه جنوا به شمار می‌رود که برنامه‌ها و آموزش‌های با کیفیتی در این زمینه را ارائه می‌دهند. دانشگاه جنوا که اکثر اوقات در بین 700 دانشگاه برتر جهان قرار می‌گیرد، جزء بهترین  دانشگاه های ایتالیا نیز به شمار می‌رود.

18. دانشگاه سیه نا (UNISI)

دانشگاه های ایتالیا   آخرین دانشگاهی که جزء لیست بهترین دانشگاه های ایتالیا قرار می‌گیرد. دانشگاه سیه‌نا است. این دانشگاه که در سال 1240 ایجاد شده است، یک دانشگاه دولتی محسوب می‌شود که از 15 بخش تشکیل شده است. این دانشگاه برای ایجاد رفاقت و تنوع فرهنگی بین دانشجویان، توسط آژانس خدمات دانشگاه توسکانی، رویدادهای مختلفی را با این هدف برگزار می کند. همچنین دانشگاه سیه‌نا برای دانشجویان بین المللی جهت کمک از لحاظ روانی، اجتماعی و تحصیلی در طول اقامت جلسات مختلفی از جمله مشاوره‌های راهنمایی و تدریس خصوصی را برگزار می‌کند.

لیست دانشگاه های ارزان ایتالیا برای دانشجویان بین المللی

یکی از دغدغه‌های افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند، تامین هزینه‌های تحصیلی و زندگی در کشور مد نظر است. به همین دلیل دانشجویان بین المللی همیشه به دنبال ارزان ترین دانشگاه‌های آن کشور هستند تا بتوانند دانشگاهی را پیدا کنند که شهریه‌های مقرون به صرفه تری داشته باشد. در ادامه لیستی از دانشگاه‌های ارزان ایتالیا را همراه با میزان شهریه آورده‌ایم:
دانشگاه رتبه بندی QS تعداد دانشجوی بین المللی میزان شهریه(درسال) رشته‌های محبوب
دانشگاه پادوآ 242 2654 2500 یورو کارشناسی ارشد اخترفیزیک و کیهان شناسی، کارشناسی ارشد علوم داده، لیسانس دامپزشکی
دانشگاه میلان 316 3269 2500 یورو کارشناسی ارشد اقتصاد، کارشناسی ارشد مالی، کارشناسی ارشد روابط بین الملل
دانشگاه پلی تکنیک تورین 334 5369 1250 یورو کارشناسی ارشد طراحی معماری، کارشناسی ارشد مهندسی برق، کارشناسی ارشد مهندسی شیمی
دانشگاه فلورانس 451 4203 1500 یورو کارشناسی ارشد طراحی معماری، کارشناسی ارشد اقتصاد و توسعه، کارشناسی ارشد مالی و مدیریت ریسک
دانشگاه سیه‌نا 601 الی 650 1500 1700 یورو کارشناسی ارشد مالی، کارشناسی ارشد اقتصاد، BBA، کارشناسی ارشد
دانشگاه بولزانو 651-700 621 1300 یورو کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر، کارشناسی ارشد نوآوری و کارآفرینی،
دانشگاه فوسکاری ونیز 800-1000 1333 1900 یورو دکتری، کارشناسی مدیریت بازرگانی، کارشناسی ارشد کارآفرینی
 

آزمون ورودی دانشگاه های ایتالیا

دانشگاه های ایتالیا افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به ایتالیا را دارند و می‌خواهند در یکی از دانشگاه های ایتالیا به تحصیل بپردازند، باید نسبت به آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های ایتالیا اطلاعات لازم را کسب کنند. لازم به ذکر است که برای اخذ پذیرش در بهترین دانشگاه‌های ایتالیا افراد موظف هستند که در آزمون ورودی تعیین شده توسط دانشگاه شرکت کنند و برای پذیرش در آن دانشگاه باید نمره مناسب در آن آزمون را نیز کسب کنند. از جمله متداول ترین آزمون‌هایی که در برخی از دانشگاه‌های ایتالیا برگزار می‌شود، در ادامه به چند مورد آن می‌پردازیم:  

·         آزمون IMAT

یکی از مدارک مورد نیاز برای ادامه تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی، ارائه آزمون بین المللی IMAT است. این آزمون که توسط مرکز ارزیابی پذیرش کمبریج به زبان انگلیسی تدوین و طراحی شده است، از طریق همکاری با وزارت آموزش، دانشگاه و تحقیقات ایتالیا برگزار می‌شود. به صورت کلی هدف از این آزمون بررسی وضعیت دانش و علمی افراد متقاضی ورود به بخش پزشکی، جراحی و دندانپزشکی در دانشگاه های ایتالیا به زبان انگلیسی است.

·         آزمون TIL

یکی از مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در رشته‌های معماری و مهندسی در دانشگاه پلی تکنیک تورین، ارائه آزمون TIL با نمره مناسب است. افرادی که متقاضی رشته‌هایی از جمله معماری و مهندسی خودرو، کامیپوتر، مکانیک، ارتباطات و الکترونیک در مقطع کارشناسی هستند، باید در این آزمون شرکت کنند. این آزمون که در دو بخش ایجاد شده است، دانش پایه و آمادگی دانشجو برای ورود به رشته مد نظر را بررسی می‌کند.

·         آزمون TOLC-F

اگر قصد تحصیل در رشته داروسازی در دانشگاه تور ورگاتا را دارید، شرکت در آزمون TOLC-F و کسب نمره بالا یکی از ضروریات برای اخذ پذیرش در این دانشگاه است. لازم به ذکر است که داشتن مدرک زبان انگلیسی برای تمامی افراد متقاضی لازم و ضروری است.

·         آزمون SAT

آزمون SAT جهت میزان شایستگی تحصیلی از افراد متقاضی گرفته می‌شود. این آزمون به صورت کلی به دو بخش SAT-General و SAT-Subject تقسیم بندی می‌شود. سنجش و بررسی درک مطلب، ریاضیات، زبان و نگارش و مقاله مربوط به بخش SAT-General است؛ اما در مقابل آزمون SAT-Subject بخش وسیع تری را شامل می‌شود و این آزمون به صورت چهار گزینه به مدت 60 دقیقه انجام می‌شود.

·         آزمون GMAT

افرادی که متقاضی پذیرش در دوره‌های تحصیلات تکمیلی مدیریت در دانشگاه های ایتالیا هستند، باید در آزمون GMAT شرکت کنند. به عنوان مثال برای اخذ پذیرش در دانشگاه پلی تکنیک میلان در رشته مدیریت کسب نمره 600 در آزمون GMAT از لازمات است. لازم به ذکر است که آزمون GMAT برای بررسی و سنجش میزان مهارت‌های تحلیلی، کلامی و ریاضیات انجام می‌شود که در بحث مدیریت از اهمیت زیادی برخوردار است.

نتیجه

کشور ایتالیا به دلیل دانشگاه‌های معتبر و ارائه بورسیه‌های مختلف، به مقصد بسیاری از دانشجویان بین المللی تبدیل شده است. افراد متقاضی می‌توانند با دریافت بورسیه استانی ایتالیا تمامی هزینه‌های تحصیلی و زندگی خود را از دولت ایتالیا دریافت کنند. همچنین دانشجویان بین المللی می‌توانند در کنار تحصیل، در کشور ایتالیا در هر هفته به مدت 20 ساعت به کار بپردازند و به درآمد برسند و این امکان نیز وجود دارد که بعد از فارغ التحصیلی در ایتالیا بمانند و اقدام به اخذ ویزای کاری کنند. در این مقاله ما در یونی ادوایزر به معرفی بیست دانشگاه برتر ایتالیا پرداختیم و همچنین لیستی از ارزان‌ترین دانشگاه‌های ایتالیا مناسب دانشجویان بین المللی را نیز معرفی کردیم. ناگفته نماند که برای ورود به دانشگاه‌ های ایتالیا باید علاوه بر ارائه مدارک مورد نیاز، در آزمون‌هایی مانند GMAT، TIL و SAT شرکت کنید.  

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب