UNI   ADVISOR

مهاجرت تحصیلی با یونی ادوایزر

تحصیل در انگلستان

کشور انگلستان با فراهم آوردن شرایط مناسب جهت تحصیل دانشجویان بین‌المللی همواره یکی از مقاصد تحصیلی دانشجویان ایرانی بوده است.  ازآنجا که فرصت اخذ تابعیت دائم انگلستان از طریق مهاجرت به انگلستان برای دانشجویان فراهم است به همین دلیل  مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل در میان ایرانیان بسیار محبوب و پرطرف‌دار است. دانشجویان با تحصیل در دانشگاه‌ها و کالج‌های معتبر انگلستان  فرصت کسب مدارک معتبر تحصیلی که در سراسر دنیا شناخته شده و مورد قبول است را به دست میاورند. تحصیل در انگلستان این فرصت را به دانشجویان اعطا می‌کند تا بتواند به رشد مهارت‌های شغلی  خود بپردازند بنابراین دانشجویان بعد از اتمام تحصیل  دیگر دغدغهٔ یافتن شغل را نخواهند داشت.

خدمات تحصیل در انگلستان با یونی ادوایزر

تحصیل در انگلستان

اخذ ویزای تحصیلی

یونی ادوایزر مشاور و همراه شما در اخذ ویزای دانشجویی و دانش اموزی انگلستان  با بررسی شرایط  و مدارک شما  بهترین مسیر اخذ ویزای تحصیلی را پیش روی شما قرار میدهد. متقاضیان ویزای تحصیلی انگلستان با در نظر گرفتن شرایط انواع ویزای تحصیلی ویزای دانش اموزی و ویزای دانشجویی  باید در تهیه مدارک و شرایط موردنیاز اقدام کنند. ما در یونی ادوایزر این فرصت را برای متقاضیان ویزای تحصیلی فراهم نموده ایم تا با ارزیابی شرایط دانشجویان  بهترین مسیر اخذ ویزای تحصیلی را به آنها ارائه کنیم.

تحصیل در انگلستان

اخذ پذیرش دانشگاه و کالج

انتخاب دانشگاه و کالج برای ادامه تحصیلی در انگلستان یکی از چالش‌های دانشجویان است. بسیاری از دانشجویان با درنظرنگرفتن شرایط لازم برای انتخاب دانشگاه‌ها و کالج‌ها  دست به انتخاب می‌زنند؛ بنابراین برای اینکه در ادامه مسیر تحصیل در انگلستان دچار مشکل نشوید و بدون دغدغه به تحصیل خود بپردازید لازم است که شرایط دانشگاه‌ها و کالج‌ها را از قبیل: شهریه، امکانات رفاهی، موقعیت مکانی، سطح کیفیت آموزشی را بسنجید. یونی ادوایزر این چالش را برای همیشه از پیش روی دانشجویان عزیزمان برداشته است تا بتوانند باتکیه‌بر تیم متخصص  ما در یونی ادوایزر بهترین انتخاب را داشته باشند.

انواع روش‌های تحصیل در انگلستان

انگلستان یکی از بهترین کشورهایی است که با ارائه سیستم آموزشی تحصیلی باکیفیت در کالج‌ها و دانشگاه‌های معتبر سالیانه دانشجویان و دانش‌آموزان زیادی را از سرتاسر دنیا  به خود جذب می‌کند. در سیستم آموزشی انگلستان برخلاف سایر کشورها کالج و دانشگاه دو مقولهٔ جدا از هم هستند که  متقاضیان هرکدام باید به تمایز این دو از هم توجه کنند. یونی ادوایزر با همراهی  موکلان خود در اخذ ویزای تحصیلی انگلستان آنها را در اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌ها و کالج‌های معتبر  نیز همراهی می‌کند. دانشجویان و دانش‌آموزان ایرانی می‌توانند بسته به  شرایط خود موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه‌ها و کالج‌های معتبر انگلستان شوند.

تحصیل در انگلستان

تحصیل در دانشگاه‌های انگلستان

دانشگاه‌های انگلستان امکان تحصیل در مقاطع  کارشناسی، ارشد و دکتری را برای دانشجویان فراهم آورده است. تحصیل در دانشگاه‌های انگلستان فرصت برخورداری از یک آموزش سطح بالا و ارتباط با برترین اساتید دنیا را برای دانشجویان فراهم می‌کند. بسیاری از دانشگاه‌های انگلستان مانند آکسفورد و کمبریج  در فهرست برترین دانشگاه‌های جهان قرار دارند.  بنابراین درخواست تحصیل در دانشگاه‌های انگلستان یکی از اهداف بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان است  که قصد مهاجرت و تحصیل در انگلستان را در سر می‌پرورانند. دفتر مهاجرت تحصیلی به انگلستان یونی ادوایزر نماینده برتر دانشگاه‌های انگلیس  آماده  خدمت‌رسانی به دانشجویان  در اخذ پذیرش دانشگاهی انگلستان است. برای کسب  اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاه‌های انگلستان و دریافت بروشورهای اطلاعاتی کلیک کنید. 

تحصیل در انگلستان

تحصیل در کالج‌های انگلستان

اکثر کالج‌های انگلستان در زمینه‌های مختلف مشغول به فعالیت‌اند و  سطوح و مدارک کارشناسی به دانش‌آموزان اعطا می‌شود. دانش‌آموزانی که امکانات رفاهی برای آنها اهمیت ویژه‌ای دارد باید در انتخاب نوع کالج  دقت کنند.  یونی ادوایزر در این زمینه می‌تواند به‌خوبی شما را حمایت می‌کند و بهترین کالج  متناسب با شرایط شما را توصیه می‌کند. برای اطلاعات بیشتر در مورد کالج‌های انگلستان و دریافت بروشورهای اطلاعاتی  بهترین کالج‌های انگلستان  لطفاً کلیک کنید. 

تحصیل در انگلستان

شرایط تحصیل در انگلستان

 دانش‌آموزان و دانشجویان ایرانی می‌توانند بنا به شرایط منحصربه‌فرد هر کالج و دانشگاه برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان  اقدام کنند. این متقاضیان باید نوع ویزای تحصیلی خود را که شامل ویزای دانشجویی و ویزای دانش‌آموزی تحصیلی است را  انتخاب کنند. دانشجویان ممکن است در مسیر اخذ ویزای تحصیلی انگلستان با چالش‌های زیادی مانند تهیه مدارک و شرایط موردنیاز، آمادگی برای مصاحبه با سفارت، روند پذیرش دانشگاه‌ها و کالج‌ها مواجه شوند. گاهی  بسیاری از دانشجویان  به‌خاطر این چالش‌ها از  ادامه مسیر  تحصیل در انگلستان ناامید و منصرف خواهند شد. اکثر دانشجویان  برای اینکه در این مسیر دیگر نگران چنین چالش‌های نباشند ترجیح می‌دهند از مؤسسات مهاجرت تحصیل در انگلستان کمک  بگیرند تا بدون دغدغه موفق به اخذ ویزای انگلیس و پذیرش از دانشگاه و کالج موردنظر خود شوند. یونی ادوایزر به‌عنوان یکی از  دفاتر مهاجرت تحصیلی در انگلستان گام‌به‌گام  شما را در مسیر اخذ ویزای تحصیلی انگلستان، تهیه  و نگارش مدارک اپلای تحصیلی، اخذ پذیرش از برترین دانشگاه‌ها و کالج‌های انگلستان کمک و همراهی می‌کند.

شرایط ورود به انگلستان برای دانشجویان بین‌المللی

شرایط ورود به دانشگاه انگلستان بسته به نوع رشته‌ای که برای آن درخواست می‌دهید، سطح علمی، و دانشگاهی که برای آن درخواست می‌دهید متفاوت است. این عمدتاً به این دلیل است که دانشگاه‌ها مجاز هستند شرایط ورود خود را بر اساس ترجیحات خود یا سیاست‌های داخلی خودتنظیم کنند.

شرایط ورود به دانشگاه برای ارزیابی شایستگی شما برای دوره تحصیلی موردنظر ایجاد شده است.

تحصیل در انگلستان

مدارک تحصیلی و نمرات

اولین معیاری که باید در دانشگاه‌های بریتانیا رعایت کنید، مدارک تحصیلی و نمرات شما از تحصیلات قبلی است. بسته به سطح علمی دوره انتخابی شما، مدارک و نمرات موردنیاز ممکن است متفاوت باشد. این مسئولیت بر عهده دانشگاه است، بنابراین قبل از شروع درخواست باید   بدانید که شرایط دانشگاه به چه صورت است. ازآنجایی‌که بیشتر دانشگاه‌های بریتانیا بسیار رقابتی هستند، در نظر داشته باشید که نمرات بالاتر و مدارک معتبری داشته باشید.

آزمون‌های ورودی

اکثر دانشگاه‌های بریتانیا آزمون ورودی را برای فیلترکردن بهترین داوطلبان از بین همه متقاضیان اعمال می‌کنند. به‌طورکلی، هدف از برگزاری این آزمون‌ها دو است: انتخاب بهترین دانش‌آموزان و ارزیابی شایستگی متقاضیان خارجی که صلاحیت یک سیستم آموزشی خارجی را کسب کرده‌اند.  ممکن است پس از آزمون، بازخوردی در مورد نقاط قوت خود دریافت کنید و بر اساس آن، پیشنهاداتی در مورد انتخاب رشته خود دریافت کنید. 

مهارت زبانی

برای درخواست در یک دانشگاه بریتانیا باید مهارت زبان عالی را نشان دهید. آزمون‌های استاندارد انگلیسی مختلفی در دانشگاه‌های انگلستان پذیرفته می‌شود. اگرچه آیلتس در بریتانیا رایج‌تر است، زیرا دانشگاهیان بریتانیایی آن را طراحی کرده‌اند، اما سایر آزمون‌های استاندارد مانند تافل یا UCLES نیز پذیرفته شده‌اند. هنگام شرکت در یکی از این امتحانات، مطمئن شوید که امتیاز بالایی کسب کرده‌اید زیرا تسلط به زبان نه‌تنها شرط لازم برای ادامه برنامه است، بلکه امتیاز به درخواست شما نیز اضافه می‌کند.

مصاحبه‌ها

مصاحبه اغلب به‌عنوان شرط ورود در دانشگاه‌های انگلستان نیست. به‌نوعی، مصاحبه مرحله نهایی پردازش درخواست دانشگاه شما است. در طول مصاحبه، کمیسیون دانشگاه ممکن است بخواهد  دررابطه‌با  انگیزه‌ها و اهداف شما و مطابقت آنها با دوره‌های مورد نظرتان بیشتر بداند. ای موارد زمانی مورد اهمیت هستند که  دانشگاه موردنظر تعداد زیادی درخواست پذیرش دریافت کرده باشد و شرایط پذیرش در دانشگاه کاملاً رقابتی باشد.

مدارک شناسایی

طبیعتاً، مانند هر نوع درخواست دیگری، درخواست دانشگاه شما باید دارای مدرک شناسایی باشد. به عبارت ساده، هر مدرکی که به‌نوعی شما را شناسایی کند می‌تواند پذیرفته شود. معمولاً برای این قسمت کپی شناسنامه شخصی یا عکس پاسپورت موردنیاز است.

سیستم آموزشی تحصیلی در انگلستان

تحصیل در مقاطع تحصیلی در انگلستان  شامل 5 بخش  سال‌های اولیه تحصیل، ابتدایی؛ متوسطه، آموزش عالی قبل از دانشگاه و آموزش عالی دانشگاهی است. دانش‌آموزان انگلستان قبل از ورد به دانشگاه‌ها و کالج‌های انگلستان موظف به گذراندن 12 سال تحصیلی هستند. تحصیل در انگلستان برای کودکان  5 تا 16 سال  ضروری است  و مقطع آموزش عالی جز مقاطع اجباری نمی‌باشد. سیستم آموزش عالی انگلستان شامل مقاطع لیسانس، فوق‌لیسانس، دکتری و پست دکتری  است و شایان‌ذکر است  که متقاضیان خارجی و داخلی جهت ورود به دانشگاه‌های انگلستان ملزم به گذراندن دوره‌های  A-level  و Foundation هستند.

دوره ی  A-level

دوره ی A-level

دانش‌آموزان جهت  ورود به مقطع لیسانس  موظف به اخذ امتیاز A-level  هستند در غیر این صورت  باید دورهٔ ۱ساله کالج را طی کنند. سطح  A-level یک سطح کیفی تحصیلی ارائه شده توسط مؤسسات آموزشی انگلستان است که  به دانش‌آموزان دارای نمرات بالای دیپلم  و یا آن‌هایی که موفق به گذراندن دوره دوساله کالج می‌شوند اعطا می‌شود.

 دورهٔ   Foundation

دورهٔ Foundation

دانشجویان خارجی (متقاضیان رشته‌های مهندسی و غیرپزشکی) موظف هستند جهت پوشش تفاوت بین سیستم‌های آموزشی کشور مبدأ و انگلستان  دوره فاندویشن را در یک دوره زمانی یک‌ساله بگذرانند؛ بنابراین در این دوره دانشجویانی که دوره دبیرستان خود را به اتمام رسانده و دارای مدرک دیپلم با نمره مناسبی هستند شرکت می‌کنند تا بتوانند تأییدیه ورود به دانشگاه‌های انگلیس را  اخذ کنند.

مدت‌زمان مقاطع تحصیلی در انگلستان

در کشور انگلستان تحصیلات آموزشی  ۱۲ساله به افراد از 5 سالگی شروع می‌شود و تا قبل از 18 سالگی  به پایان می‌رسد. پس از این دوره دانش‌آموزان به ادامه تحصیلات خود در آموزش عالیه در کالج‌ها و دانشگاه‌ها  می‌پردازند. دوره تحصیلی لیسانس  3-4 سال، ارشد 1 -2  و دکترا 3-4 است. سیستم آموزشی انگلستان دارای سه ترم تحصیلی  پاییز، بهار و تابستان است که دارای زمان‌بندی خاصی است. شروع  ترم اول سال تحصیلی مصادف با ماه سپتامبر آغاز فصل پاییز و تا هفته سوم دسامبر ادامه دارد. ترم دوم  در هفته‌های 1 – 2  ژانویه در فصل بهار شروع شده و در اوایل آوریل به پایان می‌رسد. ترم سوم تابستان پس از پایان ترم بهار شروع شده و تا هفته سوم جولای خاتمه میابد.

تحصیل در مقطع کارشناسی انگلستان

تحصیل در مقطع کارشناسی انگلستان

دوره زمانی مقطع کارشناسی در انگلستان یک دوره 3  الی ۴ساله است و در پایان دوره مدارکی BEng , BA , BSc , Bed به دانشجو اعطا می‌شود. گذراندن دوره‌های کالج یکی از پیش‌نیازهای  تحصیل در مقطع کارشناسی انگلستان است. از شرایط موردنیاز برای  تحصیل در این مقطع تحصیلی می‌توان گذراندن دوره  Foundation،ارائه مدرک زبان معتبر، ارائه مدارک تحصیلی و ریز نمرات سال اخر دبیرستان (ترجمه شده) را نام برد.

 تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد

دوره زمانی  مقطع کارشناسی ارشد یک‌ساله است و برای دانشجویان این بهترین فرصت برای ورود به بازار کار انگلستان است. یکی از الزامات اساسی تحصیل در این مقطع  ارائه نمره زبان آیلتس 6 و نیم است که این نمره بسته به نوع رشته ممکن است بیشتر هم باشد.

هزینه های تحصیل در انگلستان

در انگلستان

هزینه‌های تحصیل  در انگلستان ممکن است از دانشگاهی به دانشگاه دیگر و منطقه مدیریتی که مدنظر شماست (انگلیس، اسکاتلند و ولز) متفاوت باشد، بنابراین همیشه توصیه می‌شود قبل از برنامه‌ریزی بیشتر برای تحصیل خود، وب‌سایت دانشگاه را بررسی کنید. مطمئناً، برای تحصیل در انگلستان باید دارای بودجهٔ مناسبی باشید اگرچه می‌توانید نسبت به دریافت بورسیه‌های تحصیلی  دانشگاه‌ها  نیز اقدام کنید.

دانشجویان بین‌المللی بخش قابل‌توجهی از جمعیت دانشجویی در دانشگاه‌های انگلستان هستند. بریتانیا پس از ایالات متحده، دومین مقصد تحصیلی محبوب برای دانشجویان بین‌المللی است. در پایان باید تأکید کرد که علی‌رغم مقرون‌به‌صرفه بودن، اگر تصمیم به تحصیل در انگلستان داشته باشید، مطمئناً ارزش هزینه را دارد. سیستم آموزشی بریتانیا و مدارک تحصیلی عالی آن توسط دانشگاهیان و کارفرمایان در سراسر جهان ارزشمند است. انگلستان دارای تاریخچه غنی از آموزش عالی باکیفیت است و هر دانشگاه گزینه‌های عالی برای هر دانشجو دارد. اگر اطلاعات بیشتری در مورد سیستم آموزشی انگلستان می‌خواهید.

سوالات متداول

بله دانشجویان می‌توانند بعد از اتمام تحصیل خود ویزای تحصیلی خود را به ویزای فارغ تحصیلی دو‌ساله تمدید کنند و طی دوساله اقدام برای یافتن جاب افر دارای اسپانسرشیپ کنند. در صورت یافتن  شغل  مناسب مطابق قوانین مهاجرتی انگلستان  متقاضی می‌تواند ویزای دوساله خود را به ویزای پنج‌ساله کاری تبدیل کند. تیم یونی ادوایزر  با آگاهی از قوانین مهاجرت تحصیلی انگلستان در تهیه  شرایط و مدارک لازم  متقاضیان  کمک می‌کند تا بتوانند ویزای کاری خود را به اقامت دائم تبدیل کنند

هزینه مهاجرت تحصیلی به انگلستان بسته به دانشگاه و کالج انتخابی متقاضی متغیر است. ما در انتخاب بهترین کالج و دانشگاه   مطابق با شرایط مالی و تحصیلی شما کمک می‌کنیم و هزینه  تخمینی هزینه مهاجرت تحصیلی به انگلستان را به شما اعلام می‌کنیم. برای آگاهی از هزینه مهاجرت تحصیلی به انگلستان  فرم ارزیابی تحصیلی را تکمیل نمایید تا همکاران ما شرایط شما را برای مهاجرت تحصیلی انگلستان بررسی نمایند.