UNI   ADVISOR

مهاجرت تحصیلی با یونی ادوایزر

تحصیل در ایتالیا

ایتالیا به دلیل استانداردهای آموزشی ترکیبی و شهریه مقرون به صرفه نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی، همیشه یک مکان تحصیلی جالب در خارج از کشور برای دانشجویان خارجی بوده است. در طرح جدید سیستم آموزشی کشور، در پنج سال گذشته پذیرای بیش از 40000 دانشجوی بین المللی در مرزهای خود بوده است. کشورایتالیا یکی از بهترین کیفیت های آموزش عالی را همانطور که برای سالیان متمادی انجام داده است، حفظ می کند. تحصیلات دانشگاهی در ایتالیا به دوران میانسالی و دوره رنسانس برمی گردد که در آن اولین موسسات عالی در اروپا تأسیس شدند. کی از قدیمی ترین دانشگاه هایی که تاکنون تاسیس شده است در سال 1088 در ایتالیا تاسیس شد و تا به امروز به عنوان دانشگاه بولونیا فعالیت می کند. ایتالیا دانشگاه ها و کالج های متعددی دارد که به لطف دستاوردهای علمی فراوانشان شهرت جهانی به دست آورده اند . اگر سیستم آموزشی ایتالیا  انتخاب شماست ، با تهیه پکیج های اموزشی ایتالیا در یونی ادوایزر  سرعت اپلای تحصیل در ایتالیا را  چند برابر کنید!

چرا پکیج های اموزشی یونی ادوایزر  را تهیه کنم؟

 یونی ادوایزر با بهره مندی از کارشناسان تحصیلی دارای تحصیلات عالیه از ایتالیا به دنبال ارائه بهترین راهکار برای حل پیچیدگی ها ی اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی در ایتالیا هستند. بنابراین پکیج های اموزشی ایتالیا  گزیده ای از ضرورترین نکات و مباحث مهم است که دانشجویان حین اپلای برای تحصیل در ایتالیا به آنها نیاز دارند.

مقرون به صرفه

پکیج های اموزشی ایتالیا در یونی ادوایزر نیاز دانشجویان را از هر گونه موسسه مهاجرتی و پرداختن هزینه های گزاف جهت تحصیل درایتالیا را حل کرده است. انتخاب پکیج های آموزشی ایتالیا با پرداخت هزینه ی بسیار معقول در برابر هزینه های گزاف موسسات مهاجرتی خودتان صفر تاصد اپلای ایتالیا را بیاموزید و انجام دهید.

صرفه جویی در زمان

پکیج های اموزشی ایتالیا در یونی ادوایزر شامل تمامی نکات اعم از نحوه صفر تا صد اخذ پذیرش از دانشگاه های و اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا است. با تهیه پکیج های موزشی ایتالیا یک متخصص تمام وقت در کنار خود خواهید داشت که تمامی سوالات شما را در حین اپلای برای تحصیل در ایتالیا پاسخ میدهد و بدون نگرانی از عدم پذیرش در زمان تان صرفه جویی خواهید کرد.

کیفیت و تخصص

تمامی پکیج های آموزشی ایتالیا توسط متخصصان عالی و با تجربه تحصیل در ایتالیا تهیه میشود. کیفیت تصویری ویدئوها کاملا مطابق با اخرین استانداردهای دنیا است تمامی مطالب طبق آخرین تغییرات و به روزرسانی های سیستم آموزشی ایتالیا و قوانین اخذ ویزای تحصیلی در ایتالیا پوشش داده میشود.

چرا تحصیل در ایتالیا

سیستم آموزشی معتبر

یکی از قدیمی ترین دانشگاه هایی که تاکنون تاسیس شده است در سال 1088 در ایتالیا تاسیس شد و تا به امروز به عنوان دانشگاه بولونیا فعالیت می کند. ایتالیا دانشگاه ها و کالج های متعددی دارد که به لطف دستاوردهای علمی فراوانشان شهرت جهانی به دست آورده اند. قابل ذکر است، این کشور در ایجاد یک ماژول آموزشی که اولین بار در سال 1998 معرفی شد، بسیار محوری بوده است، اما به سرعت در سراسر قاره موثر شده است. این مدل به “سیستم بولونیا” معروف است و ایتالیا یکی از اعضای بنیانگذار آن است.

 دوره های تحصیلی مختلف

در حال حاضر بیش از 90 دانشگاه در کشور وجود دارد که به موسسات دولتی، دولتی و خصوصی برای آموزش عالی تفکیک شده اند. به طور کلی، بیش از 130 موسسه عالی دیگر نیز وجود دارد که دوره های مختلف را در سطوح مختلف ارائه می دهند. موسسات تخصصی نیز در کشور بسیار محبوب هستند و بر حوزه های موضوعی یا زمینه های خاص تمرکز دارند

بورسیه تحصیلی در ایتالیا

بورسیه تحصیلی DSU در ایتالیایی به عنوان “Diritto allo Studio Universitario” شناخته می شود.. دولت ایتالیا این برنامه بورسیه را برای دانشجویان خارجی که در ایتالیا تحصیل خواهند کرد ارائه می دهد. دانشجویانی که در ایتالیا در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل می کنند، می توانند از این بورسیه بهره مند شوند.. بورس تحصیلی به طور کلی در دو   قسط در سال داده می شود. اولین  قسط پس از تکمیل اعتبار مشخص شده، مانند دسامبر-ژانویه سال تحصیلی شروع شده است. در برخی از مدارس، دانش آموزان بسته به تکمیل اعتبار تعیین شده در پایان سال اول می توانند بورسیه تحصیلی دریافت کنند.

محیط بین المللی در ایتالیا

ایتالیا یکی از معدود کشورهای اروپایی است که بخش ها و صنایع بسیار توسعه یافته ای دارد، دانشجویان از این فرصت استفاده می کنند تا نه تنها تحت این شرایط بیاموزند، بلکه از این طریق شغل نیز پیدا کنند. این کشور همچنین از طریق طرح های اقامت دائم بسیار مطلوب خود برای فارغ التحصیلان بین المللی اجازه می دهد تا یکپارچه با سیستم خود ادغام شوند.

سیستم آموزشی تحصیل در ایتالیا

در ایتالیا که کشوری تثبیت شده در زمینه آموزش است، تحصیل در سنین 6 تا 16 سال در سیستم آموزشی اجباری است. به عبارت دیگر سن شروع تحصیل در ایتالیا 6 سال به عنوان سیستم آموزشی اجباری در ایتالیا می باشد.سیستم آموزشی در ایتالیا به پنج مرحله تقسیم می شود: مهد کودک ( سنین 3 تا 6 سال)- مدرسه ابتدایی ( سنین 6تا 11 سال)_ متوسطه ( 11 تا 14 سال) _ دبیرستان (دارای سه گزینه متلف  موسسه فنی، حرفه ای و دبیرستان) _ تحصیلات دانشگاهی

آموزش ایتالیا

شرایط تحصیل در ایتالیا

دانشگاه های ایتالیا جزو قدیمی ترین دانشگاه های دنیا هستند. برخلاف آمریکای شمالی یا اروپای شمالی که تدریس مبتنی بر بحث بسیار مورد تاکید است، ساختار سیستم آموزش عالی در ایتالیا رسمی‌تر است و بیشتر تدریس در ایتالیا در سالن‌های سخنرانی بزرگ انجام می‌شود.  امتحانات آموزش عالی بعد از دوره تدریس برگزار می شود و عمدتاً امتحانات شفاهی است، به این معنی که از طریق گفتگوی فردی با استاد خود مورد آزمایش قرار می گیرید. علاوه بر این، امتحانات در مدت زمان قابل توجهی طولانی تر از 4 تا 6 هفته برگزار می شود و دانش آموزان می توانند زمان بندی امتحانات خود را در این دوره انتخاب کنند. هر امتحان در چندین تاریخ ارائه می شود و دانش آموزان می توانند زمان امتحان خود را انتخاب کنند. همچنین دانش آموزان می توانند در صورت عدم رضایت از نتیجه اولیه خود که در مقیاس 30 نمره ای نمره گذاری می شود نمره را رد کرده و مجدداً در آزمون شرکت کنند.

تحصیل در ایتالیا

مقاطع تحصیلی در ایتالیا

سال تحصیلی از دو ترم تشکیل شده است. ترم اول از سپتامبر / اکتبر شروع می شود و در ژانویه / فوریه به پایان می رسد. ترم دوم از فوریه شروع می شود و در ماه جولای به پایان می رسد. تاریخ شروع و پایان واقعی ترم ها، برنامه های تحصیلی و دوره های امتحانی در ایتالیا در هر دانشگاه متفاوت است، اما هر ترم تحصیلی تقریباً 20 هفته طول می کشد که شامل یک دوره آموزشی 14 هفته ای و یک دوره امتحانی 6 هفته ای است.

بر اساس فرآیند بولونیا، سیستم آموزشی ایتالیا در سال 1999 اصلاح شد تا یک سیستم آموزشی منسجم در سراسر اروپا ایجاد شود. از آن زمان، ایتالیا یک سیستم 3 چرخه شامل موارد زیر را اجرا کرده است:

تحصیل ایتالیا

هزینه های تحصیل در ایتالیا

مانند بسیاری از کشورهای اروپایی، هزینه زندگی در ایتالیا به محل تحصیل شما بستگی دارد. مراکز شهری مانند رم، میلان و فلورانس به معنای هزینه های بالاتر هستند، در حالی که شهرهای کوچک دانشگاهی مانند ترنتو ممکن است برای قلک شما دوستانه تر باشند. 

هزینه تحصیل

هزینه تحصیل در دانشگاه در ایتالیا به مدرسه بستگی دارد. هزینه دانشگاه می تواند از 1000 تا 2000 یورو (1100 تا 2200 دلار) در سال باشد. به خاطر داشته باشید که دانشگاه های معتبر می توانند شهریه سالانه 6000 یورو (6600 دلار) داشته باشند.

دانشگاه های خصوصی و دولتی

دانشگاه های خصوصی حتی بیشتر از دانشگاه های دولتی درجه یک هزینه دارند. قیمت موسسات خصوصی می تواند از 6000 (6600 دلار آمریکا) شروع شود و تا 20000 یورو (22000 دلار) در سال برسد.

ویزای دانشجویی

برای ویزای دانشجویی، دانشجویان بین المللی باید حداقل 6000 یورو (6600 یورو)، تقریبا معادل 500 یورو (550 دلار) در ماه داشته باشند تا ثابت کنند که قادر به حمایت از تحصیل خود در کشور هستند.

سوالات متداول

در ایتالیا، دانشجویان بین المللی می توانند از بورسیه تحصیلی و خدمات آموزشی مشابه دانشجویان ایتالیایی بهره مند شوند. بورسیه های دولتی در سطوح ملی و منطقه ای وجود دارد که دانشجویان بین المللی می توانند برای آن درخواست دهند. علاوه بر این، برخی از دانشگاه های ایتالیا، استعدادهای مختلف و بورسیه های تحصیلی مبتنی بر شایستگی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند.

یونی ادوایزر با هدف براورده کردن تمام نیاز های دانشجویان در حین اپلای تحصیل درایتالیا و پاسخ به سوالات انها اقدام به تهیه مجموعه دوره های اموزشی اپلای تحصیل در ایتالیا کرده است. دانشجویان با تهیه این پکیج های اموزشی در واقع  یک متخصص اپلای تمام وقت در اختیار دارند و دیگر نیازی به پرداختن هزینه های گزاف موسسه مهاجرتی ایتالیا ندارند. برای تهیه پکیج آموزشی  ایتالیا کلیک کنید.