UNI   ADVISOR

مهاجرت تحصیلی با یونی ادوایزر

اپلای چیست

صفر تا صد اپلای کردن|10 نکته موفقیت در گرفتن اپلای چیست؟

اگر هدفتان دریافت ویزای تحصیلی یا کاری است، بی شک سوالاتی مانند اپلای چیست؟ تفاوت بین اپلای با بورسیه در چیست؟ ده نکته موفقیت در اپلای کردن چیست؟ ذهنتان را درگیر کرده است. اگر شما نیز به دنبال پاسخ این سوالات هستید، به شما تبریک می‌گوییم؛ چرا که به جای درستی آماده اید،  در این بلاگ با دفتر مهاجرت به انگلستان یونی ادوایزر  همراه باشید تا به بررسی صفر تا صد اپلای کردن  و نکات مهم در موفقیت اپلای چیست بپردازیم.
برای شروع فرایند اپلای فرم اعتبارسنجی رایگان اخذ ویزا انگلستان را  تکمیل  نمایید.

✅اپلای چیست به زبان ساده

اپلای چیست؟ برای اینکه بتوانید از طریق تحصیل به یک کشوری مهاجرت کنید، ابتدا باید بتوانید ویزای آن کشور را دریافت کنید و یکی از روش‌های دریافت ویزا، دریافت اخذ پذیرش توسط یکی از دانشگاه‌های کشور مورد نظر است. جهت اینکار ابتدا باید فرم درخواست خود را به دانشگاه  مورد نظرتان ارسال کنید تا رزومه و پرونده شما توسط هیئت پذیرش و اساتید دانشگاه مورد بررسی قرار بگیرد و در صورتی که درخواست شما مورد تایید قرار گرفت، در این صورت می‌توانید اقدام به اخذ ویزای تحصیلی کنید و اقدام به مهاجرت به انگلستان یا یک کشور دیگری کنید. به صورت کلی به تمامی این مراحل، اپلای کردن گفته می‌شود.

 

10 نکته موفقیت در اپلای چیست؟

برای موفقیت در اپلای چه نکاتی را باید رعایت کنیم. در ادامه با یونی ادویزر همراه باشید تا 10 نکته بسیار مهم در رابطه با موفقیت در اپلای  چیست را بیان کنیم. این ده نکته عبارتند از:

1.      در مورد دانشگاه تحقیق کنید

اپلای چیست
قبل از هر چیزی ابتدا دانشگاه‌های مورد نظرتان را به صورت دقیق مورد نقد و بررسی قرار دهید؛ چرا که انتخاب رشته و دانشگاه مناسب می‌تواند مسیر موفقیت شما را بعد از فارغ التحصیلی تضمین کند. برای شروع تحقیق می‌توانید به سایت دانشگاه مورد نظرتان مراجعه کنید و در مورد دوره‌ها، ماژول‌های اختیاری و اجباری، مسیر‌های شغلی بعد از فارغ التحصیلی، زندگی دانشجویی و رتبه بندی دانشگاه بر اساس رتبه جهانی QS تحقیق کنید.
برای تحقیق جامع از دانشگاه‌ها و کالج‌های انگلستان می‌توانید به صفحه دانشگاه‌ها و کالج‌‌های انگلستان در سایت یونی ادوایزر مراجعه کنید. همچنین تیم یونی ادوایزر سالیان سال با دانشگاه‌ها و کالج‌های مختلفی همکاری داشته است و در این زمینه می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین دانشگاه‌ها را بر اساس بودجه، برنامه تحصیلی مورد نظر، مهارت‌های شخصی و …پیدا کنید. برای دریافت مشاوره کافیست که اقدام به رزرو مشاوره تحصیلی کنید و برای این کار به صفحه مشاوره مراجعه کنید.

2.      نگارش مدارک اپلای

اپلای چیست
یکی از مهمترین و حیاتی‌ترین اقدام‌هایی که در روند اپلای کردن انجام می‌شود، نگارش مدارک اپلای است. دلیل موفقیت و عدم موفقیت در اپلای کردن به نگارش مدارک اپلای بر میگردد و اگر در این زمینه از فرد متخصصی کمک نگیرید، به احتمال زیاد در روند اپلای کردن با شکست رو به رو خواهید شد. تیم یونی ادوایزر با دارا بودن تیم متخصص و نویسنده‌های حرفه‌ای تمامی مدارک مورد نظر شما را برای اپلای کردن ارائه می‌دهد. از جمله مهمترین مدارکی که در اپلای کردن باید آن را نگارش کنید، عبارتند از:

·         انگیزه نامه

اکثر دانشگاه‌های خارجی زمان اپلای کردن از تمامی دانشجویان مدرکی به نام انگیزه نامه را درخواست می‌کنند. انگیزه شما از تحصیل در این رشته و دانشگاه، اهداف بلند مدت بعد از فارغ التحصیلی و دلایل برتری شما نسبت به سایر متقاضیان از جمله مواردی است که در انگیزه نامه گنجانده می‌شود.

·         استادی پلن

به دلیل اینکه سفارت برای ارائه ویزای دانشجویی وقت مصاحبه ندارد، تمامی پاسخ‌های سوالات افسر مهاجرت توسط مدرکی به نام استادی پلن به سفارت ارسال می‌شود. در این نامه سوالاتی مانند دلایل تمایل تحصیل در این کشور، برنامه‌های بعد از فارغ التحصیلی، قصد بازگشت به ایران و… پاسخ داده می‌شود. تمامی این پاسخ‌ها در یک متن پیوسته نگارش می‌شود تا افسر مهاجرت به صورت کامل از نیت و برنامه‌های آینده شما با خبر باشد و همه چیز قانع کنند باشد.

·         رزومه

اگر میپرسید از دیگر مدارک بسیار مهم برای اپلای چیست روزمه تحصیلی است؛ چرا که رزومه شامل مهارت‌ها، شخصیت، تجربه و دستاوردهای منحصر به فرد شما را نشان می‌دهد و اگر رزومه براساس استانداردهای دانشگاه مورد نظر نگارش نشود، شانس پذیرش به شدت کاهش پیدا می‌کند. بنابراین رزومه باید با دقت طراحی و نگارش شود تا بتواند هئیت پذیرش را متقاعد کند.

·         توصیه نامه

توصیه نامه یکی دیگر از مدارک مهم در اپلای کردن به شمار می رود. این نامه به آفیسر کمک می‌کند تا شناخت بهتر و حرفه‌ای تری نسبت به شما داشته باشد؛ چرا که این نامه توسط یک فرد متخصص ارائه شده است. اکثر اساتید ایرانی تمایل چندانی به نوشتن این توصیه نامه ندارند و معمولا از دانشجویان درخواست می‌کنند که یک متنی را بنویسند و جهت امضا ارسال کنند. این مدرک به دلیل اینکه اهمیت زیادی دارد باید در نگارش آن دقت زیادی صورت بگیرد و بدون هیچ گونه بزرگ نمایی نوشته شود.

·         کاورلتر

کاورلتر نوعی انگیزه شما را برای انجام یک کاری مشخص می‌کند و جهت اخذ پذیرش تحصیلی و یا کاری نوشته می‌شود. این نامه باید طوری نوشته شود که خواننده بتواند یک دید کلی نسبت به رزومه و چرایی شما بابت تحصیل و یا کار را داشته باشد. در این نامه صرفا به معرفی، فعالیت‌ها و تقاضاهای درخواستی برای اخذ پذیرش تحصیلی و یا کاری نوشته می‌شود.

3.      چه زمانی اپلای کنم|ددلاین اپلای

اپلای چیست
رقابت بین دانشجویان بین المللی برای ورود به دانشگاه‌های خارجی بسیار زیاد است و به همین دلیل باید هر چه سریعتر اقدام به اپلای کردن کنید؛ چرا که ممکن است از دیگر رقبای خود عقب بیافتید و ظرفیت درخواست تکمیل شود. برای این کار باید از زمان اپلای کردن دانشگاه مورد نظر خود با خبر باشید و به محض اطلاع رسانی، اقدام به ارسال درخواست خود کنید. تیم یونی ادوایزر از تمامی ددلاین دانشگاه‌ها اطلاع دارد و شما می‌توانید با درخواست اپلای تحصیلی از طریق یونی ادوایزر دیگر نگران تاخیر در هنگام ارسال درخواست نباشید.

4.      آزمون زبان

اگر قصد دارید در یک کشور خارجی به تحصیل بپردازید و زبان مادری شما انگلیسی نیست، برای اثبات مهارت در زبان انگلیسی نیاز به شرکت در آزمون زبان انگلیسی خواهید داشت. با داشتن مهارت در زبان انگلیسی می‌توانید شانس خود را جهت اخذ پذیرش از دانشگاه مد نظر بیشتر کنید. برخی از این آزمون‌ها شامل آزمون آیلتس، تافل و PTE است.

5.      مدارک و شرایط لازم برای اپلای چیست؟

مدارک و شرایط لازم برای گرفتن اپلای چیست؟با توجه به رشته و دانشگاه، شرایط و مدارک ممکن است تغییر پیدا کند. اما برخی از مدارک وجود دارد که برای تحصیل در خارج از کشور بسیار لازم و ضروری است و فرقی نمی‌کند که شما در کدام دانشگاه و چه رشته‌ای قصد دارید به ادامه تحصیل بپردازید. این مدارک عبارتند از:

  • پاسپورت معتبر
  • بیانیه ای اهداف
  • توصیه نامه ها
  • امتحان ورودی
  • آزمون زبان
  • ریز نمرات و گواهی های تحصیلات قبل
  • اثبات تمکن مالی

6.      درخواست اپلای به چندیدن دانشگاه

برای اینکه بتوانید شانس خود را برای گرفتن پذیرش از خارج از کشور بیشتر کنید، می‌توانید به صورت همزمان بین 6 الی 8 دانشگاه را انتخاب کنید و درخواست خود را ارسال کنید. نباید بیشتر از این تعداد درخواست ارسال کنید؛ چرا که روند تکمیل هر کدام از این درخواست‌ها کار زیادی را می طلبد و همچنین برخی از دانشگاه‌ها هزینه‌های زیادی را نیز درخواست می‌کنند. بر همین اساس اگر بیشتر از نیاز خود به دانشگاه‌ها درخواست ارسال کنید، این کار می‌تواند هزینه‌های زیادی برای شما ایجاد کند.

7.      اهمیت مصاحبه برای اپلای چیست؟

اپلای چیست
برخی از دانشگاه‌های خارج از کشور برای اینکه آگاه باشند کدامیک از متقاضیان واجد شرایط برای ورود به دانشگاه هستند، مصاحبه‌های حضوری و آنلاین را برگزار می‌کنند. در این مصاحبه‌ها به شدت مهم است که از قبل خودتان را آماده کنید و اجازه ندهید که فضای رسمی مصاحبه شما را تحت تاثیر قرار دهد. معمولا این مصاحبه‌ها با سوالاتی مانند چرا می‌خواهید در این دانشگاه و این رشته تحصیل کنید، شروع می‌شود و در نهایت به سوابق شما و برنامه‌های آینده شما پرداخته می‌شود. تیم یونی ادوایزر با توجه به اینکه با صدها پرونده اپلای کار کرده است در این زمینه تجربه کافی بدست آورده است و می‌تواند شما را  برای مصاحبه کاملا آماده کند و سوالات احتمالی را در اختیار شما قرار دهد تا در نهایت بتوانید این مصاحبه را با موفقیت پشت سر بگذارید.

 

8.      روند درخواست را به درستی انجام دهید

با توجه به کشوری که می‌خواهید درخواست خود را ارسال کنید، روند درخواست ممکن است متفاوت از سایر کشورها باشد. به عنوان مثال برخی از کشورها، درخواست‌های بین المللی خود را از طریق وبسایت دانشگاه انجام می‌دهند و برخی یک بستر متمرکز برای این کار در نظر میگیرند تا دانشجویان بین المللی بتوانید مدارک خود را ارسال کنید. در هنگام پر کردن فرم درخواست، هیچ جایی را خالی نگذارید و همه چیز را با دقت پر کنید.

9.هزینه اپلای چقدر است؟

ادمیشن فی َAdmission fee به معنی هزینه اپلای کردن است و این هزینه برای بررسی رزومه و پرونده شخص درخواست کننده تعلق میگیرد. هزینه اپلای کردن قیمت ثابتی ندارد، چون این هزینه نسبت به دانشگاه‌ها متفاوت است؛ اما اگر به صورت عمومی بخواهیم بیان کنیم، این هزینه بین 100 الی 200 دلار را شامل می‌شود. اگر درخواست اپلای شما به هر دلیلی توسط هیئت پذیرش و اساتید دانشگاه پذیرفته نشود، هیچ بازگشت وجهی صورت نمیگیرد؛ چرا که این هزینه برای وقت و انرژی که صرف بررسی رزومه و پرونده انجام شده است، دریافت شده است.

10.درخواست اپلای  توسط  متخصص

اپلای چیست

یکی از مهمترین  فاکتورهای موفقیت در اپلای کردن بهره مندی از یک تیم متخصص و حرفه  ای است. از همین رو  برای اینکه ریسک هدر رفتن زمان و هزینه را تجربه نکنید بهترین کار  سپردن امور اپلای  تان به موسسات مهاجرتی  مورد اطمینان است.اگر به دنبال گرفتن اپلای برای تحصیل در انگلستان و تحصیل در ایتالیا هستید، می‌توانید به صفحه تحصیل در ایتالیا و تحصیل در انگلستان در سایت یونی ادوایزر مراجعه کنید. تیم یونی ادوایزر با دارا بودن کارشناسان متخصص در مورد تحصیل در انگلستان و ایتالیا می‌تواند به شما در زمینه شرایط مالی، شرایط جغرافیایی، نمرات مورد نیاز و… برای پذیرش در دانشگاه مد نظرتان اطلاعات کافی در اختیارتان قرار بدهد. به عبارت دیگر شما می‌توانید از متخصصین تیم یونی ادوایزر جهت اپلای و شرایط پذیرش از دانشگاه مورد نظر مشاوره و دریافت کنید.

نتیجه گیری

یکی از مهمترین مواردی که در اپلای کردن باید به آن دقت کرد، نگارش مدارک اپلای کردن است که این مدارک عبارتند از توصیه نامه، انگیزه نامه، کاورلتر، روزمه و استادی پلن است. همچنین برای افزایش شانس پذیرش از دانشگاه می‌توانید به صورت همزمان به 6 الی 8 دانشگاه درخواست خود را ارسال کنید؛ اما بیشتر از این موارد توصیه نمی‌شود. تیم یونی ادوایزر از صفر تا صد خدمات اپلای کردن را انجام می‌دهد و شما می‌توانید باخیال راحت تمامی کارهای خود را به تیم حرفه ای یونی ادوایزر بسپارید تا روند اپلای کردن شما را به بهترین شکل ممکن به انجام برساند.

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب