UNI   ADVISOR

مهاجرت تحصیلی با یونی ادوایزر

اسکالرشیپ چیست

اسکالرشیپ چیست و چگونه اسکالرشیپ بگیریم؟|دریافت scholarship

اسکالرشیپ چیست و چگونه آن را دریافت کنیم؟ زمانی که تصمیم به مهاجرت و ادامه تحصیل در انگلستان، تحصیل در ایتالیا و یا یکی از بهترین دانشگاه‌های خارج از کشور می‌گیرید؛ در ابتدا با  اصطلاحات جدید رو به رو می‌شوید که یکی از این کلمات اسکالر شیپ است. در واقع اسکالر شیپ نوعی بورسیه تحصیلی محسوب می‌شود که جهت پوشش دادن هزینه‌های تحصیل به دانشجویان مقاطع تحصیلی تکمیلی ارائه می‌شود. در ادامه این مقاله از یونی ادوایزر به مفهوم اسکالرشیپ چیست می‌پردازیم و تفاوت آن با فلوشیپ و فاند را بررسی می‌کنیم و در نهایت به روند درخواست آن اشاره می‌کنیم و اگر شما نیز قصد دریافت اسکالر شیپ را دارید، حتما تا پایان با موسسه مهاجرت به انگلستان یونی ادوایزر همراه باشید.

اسکالرشیپ چیست؟

اسکالرشیپ چیست  اسکالرشیپ همان بورسیه تحصیلی است که دانشگاه‌ها، مراکز علمی و موسسات خیریه جهت کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان واجد شرایط ارائه می‌دهند. لازم به ذکر است که اسکالر شیپ برای دانشجویانی که در دوره تحصیلات تکمیلی از جمله ارشد و دکتری تحصیل می‌کنند، داده می‌شود. به عبارت دیگر اسکالرشیپ را می‌توان به عنوان یک جایزه برای دانشجو در نظر گرفت که جهت ادامه تحصیلی در مقاطع تکمیلی ارائه می‌شود. در اسکالر شیپ تمامی هزینه‌ها به صورت ماهانه برای دانشجوی واجد شرایط پرداخت می‌شود و این هزینه‌ها شامل مواردی مانند شهریه دانشگاه، ابزار کمک آموزشی، محل اقامت یا خوابگاه، تغذیه، بیمه و … می‌شود. البته این موارد با توجه به سیاست‌های هر دانشگاه تغییر کند.

انواع اسکالرشیپ چیست؟

اسکالرشیپ چیست

اسکالرشیپ شایسته محور، نیاز محور و حرفه محور از جمله اسکالرشیپ‌های معروفی هستند که برای دانشجویان واجد شرایط ارائه می‌شود که در ادامه در مورد انواع اسکالر شیپ‌ها بیشتر توضیح می‌دهیم:

۱ – اسکالرشیپ شایسته محور (Merit-based scholarship):

دانشگاه‌ها و یا هر سازمانی که به ارائه اسکالر شیپ شایسته محور می‌پردازند، مجموعه‌ای از شرایط را برای اهدای این بورسیه تعیین می‌کنند و افرادی که تقاضای این نوع از بورسیه‌ها را دارند، باید تمامی این شرایط را دارا باشند. داشتن توانایی آکادمیک هنری، ورزشی، نمرات خوب، شرکت در فوق برنامه‌ها، ، ارائه  مدارک نگارش اپلای  مانند انگیزه نامه، توصیه نامه ، رزومه، استادی پلن و کاورلتر .. از جمله مواردی است که دانشجوی متقاضی باید این موارد را دارا باشد تا اسکالرشیپ شایسته محور به آن تعلق پیدا کند. ناگفته نماند که این بورسیه هر ساله به هزاران نفر ارائه می‌شود و این بدان معناست که دریافت این بورسیه یک رقابت بین‌المللی محسوب می‌شود و افرادی که خواهان اسکالر شیپ شایسته محور هستند باید آمادگی کافی برای این رقابت را داشته باشند.

نکته مهم:

یکی از مهمترین مواردی که دانشجویان جهت اخذ اسکالرشیپ از دانشگاه موردنظر  باید  در نظر بگیرند مدارک اپلای است، دانشجویان بسیاری بدلیل عدم اطللاعا از شرایط  و قوانین نگارش مدارک اپلای شانس خود رتب رای گرفتن اسکالرشیپ از دست میدهند. بهتریه راه حل بهره مندی از متخصصان  نویسنده این حوزه است که خوشبختانه یونی ادوایزر با داشتن تیم موفقی از نویسندگان  باتجربه  میتوانند با  سفارش مدارک اپلای  به شما در این زمینه کمک کنند.

۲ – اسکالرشیپ احتیاج محور (Need-based scholarship):

نوع دوم اسکالرشیپ از نوع احتیاج محور است که به دانشجویان و دانش آموزانی داده می‌شود که قادر به پوشش دادن هزینه‌های تحصیل و اقامات نیستند. در ارائه اسکالرشیپ احتیاج محور به توانمندی و یا قابلیت‌های دانشجو توجه نمی‌کنند؛ بلکه فقط به شرایط مالی و اقتصادی خود دانشجو و خانواده آن را بررسی می‌کنند تا در صورت عدم توانایی در پرداخت هزینه‌های تحصیلی و اقامت، این بورسیه را ارائه شود.

3– اسکالرشیپ حرفه محور (Career-specific scholarship):

اسکالرشیپ حرفه محور به دانشجویانی ارائه می‌شود که یک رشته تحصیلی خاص را در دانشگاه دنبال می‌کنند. به صورت کلی اسکالر شیپ حرفه محور به شغل‌هایی مانند پرستاری که طرفداران زیادی دارند، ارائه می‌شود.

تفاوت فلوشیپ و اسکالرشیپ چیست؟

اسکالرشیپ چیست
تا الان متوجه شدیم که اسکالرشیپ چیست و در ادامه به تفاوت آن با فلوشیپ می‌پردزایم. به صورت کلی اسکالر شیپ و فلوشیپ دو نوع بورسیه تحصیلی هستند که بسیار با یکدیگر شبیه‌اند؛ اما تفاوت‌های بسیار ریزی دارند که این تفاوت ها عبارتند از:
اسکالر شیپ نوع کمک مالی در دسترس محسوب می‌شود و فقط به بحث مالی مربوط نیست و به مواردی مانند ایجاد موقعیت تحصیلی یا تحقیقی، در اختیار دادن کتابخانه، میز تحریر و مواردی از این قبیل نیز شامل می‌شود.

  • اسکالرشیپ برای مقاطع تحصیلات تکمیلی در نظر گرفته می‌شود؛ اما این مورد برای فلوشیپ امکان پذیر نیست.
  • اسکالر شیپ برای دانشجویان سطح بالای تحصیلی ارائه می‌شود؛ اما در فلوشیپ برای افرادی که تجربه کاری بالا و حتی کارهای علمی دارند نیز ارائه می‌شود.

تفاوت اسکالرشیپ و فاند

به زبان ساده اسکالر شیپ نوعی فاند محسوب می‌شود؛ چرا که فاند به هر نوع کمک مالی که برای ادامه تحصیل از مدرسه، دانشگاه و یا حتی دولت دریافت می‌شود، گفته می‌شود. همچنین فاند به دو نوع کامل و جزئی تقسیم بندی می‌شود و به هزینه‌هایی که یک فرد برای دستیار پژوهشی، دستیار آموزشی و دستار فارغ التحصیلی دریافت می‌کند نیز شامل می‌شود. اما در مقابل اسکالر شیپ روشی برای پوشش دادن هزینه‌های تحصیل به شمار می‌رود و به عنوان بورسیه شناخته می‌شود؛ چرا که این بورسیه با توجه به شایستگی و معیارهایی که توسط کمیته ارزیابی تعیین شده است، ارائه می‌شود. البته در اسکالر شیپ نیازی به کار کردن وجود ندارد، اما در فاندهایی مانند GA ،TA و RA  نیاز به انجام کار بیست ساعت در هفته برای آموزش پروژه و یا تحقیق وجود دارد.

چگونه اسکالرشیپ بگیرم؟

اسکالرشیپ چیست
اولین قدم برای دریافت اسکالر شیپ مراجعه به سایت دانشگاه مدنظر و کسب اطلاعات از فرصت های اسکالرشیپ است. لازم به ذکر است روند درخواست و دریافت اسکالرشیپ با توجه به کشور و دانشگاه مد نظر متفاوت است. گاهی اوقات قبل از درخواست پذیرش تحصیلی باید درخواست خود را برای دریافت بورسیه و یا اسکالرشیپ ارسال کرد و در صورت توافق برای ارائه بورسیه یا اسکالر شیپ روند پذیرش دانشگاه نیز به صورت اتوماتیک انجام می‌شود. اما گاهی اوقات برای درخواست اسکالرشیپ باید یک روند جداگانه‌ای همراه با درخواست پذیرش دانشگاه طی کرد؛ چرا که ممکن است ارائه اسکالرشیپ یا کمک هزینه تحصیلی توسط یک سازمان مجزا به غیر از دانشگاه انجام شود. ناگفته نماند که ارائه اسکالر شیپ برای دانشجویان براساس سوابق تحصیلی، رزومه تحصیلی مانند نمرات، معدل، مدرک زبان و همچنین براساس وضعیت اقتصادی دانشجو و خانواده ارائه می‌شود.
یونی ادوایزر در کنار شماست تا  به شما راهنمایی لازم را در صورت داشتن شرایط لازم برای دریافت اسکالر شیپ ارائه کند. در صورت داشتن شرایط کافی، مشاورین یونی ادوایزر به شما کمک می‌کنند تا مدارک لازم را تهیه کنید و در زمان مناسب آن را ارسال کنید تا در نهایت برنده اسکالرشیپ باشید.  یونی ادوایزر نماینده اکثر دانشگاه‌های انگلستان و کالج‌های انگلستان است و به دلیل همکاری چندین ساله با این دانشگاه‌ها می‌تواند شما را در رابطه با اخذ ویزای تحصیلی و دریافت اپلای و حتی گرفتن بورسیه نیز کمک کند.
برای شروع فرایند مهاجرت تحصلیی به انگلستان فرم ارزیابی را تکمیل نماییدو یا در صورت نیاز برا کسب اطلاعات بیشتر  در رابطه با شرایط اسکالرشیپ  به صفحه مشاوره  مراجعه کنید.

اسکالر شیپ برای چه کسانی است؟

اسکالرشیپ برای دانشجویانی که در مقاطع تحصیلی و به مدت 4 سال تحصیل می‌کنند ارائه می‌شود. همچنین این بورسیه فقط برای دهک‌های کم درآمد نیست؛ چرا که اسکالر شیپ شایسته محور برای دانشجویانی که توانمندی و استعداد‌های خاصی دارند نیز تعلق می‌گیرد و برای ارائه اسکالر شیپ شایسته محور به وضیعت اقتصادی دانشجو توجهی نمی‌شود.

نتیجه

در این مقاله ابتدا به پاسخ سوال اسکالرشیپ چیست رسیدیم. در حقیقت اسکالرشیپ نوعی بورسیه است که جهت کمک مالی برای ادامه تحصیل و انجام کارهای تحقیقاتی به دانشجویان ارائه می‌شود. اینکه شرایط دریافت این بورسیه را دراید یا نه، در این مقاله به صورت کامل مورد بررسی قرار دادیم و در صورت داشتن شرایط کافی می‌توانید اقدام به درخواست اسکالرشیپ کنید. لازم به ذکر است که برای درخواست و دریافت اسکالر شیپ می‌توانید از مشاورین یونی ادوایزر راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید؛ چرا که تمامی مشاوران یونی ادوایزر این مسیر را طی کرده‌اند و با روند آن به صورت کامل آشنایی دارند و در این زمینه می‌توانند بهترین راهنمایی‌ها را برای شما انجام دهند.
 سوالات متداول

  • اسکالرشیپ چیست؟

اسکالرشیپ نوعی بورسیه تحصیلی است که برای دانشجویان مقاطع تحصیلی تکمیلی ارائه می‌شود.

  • تفاوت فاند با اسکالرشیپ چیست؟

اسکالرشیپ نیز نوعی فاند محسوب می‌شود و به صورت کلی تفاوت اسکالرشیپ با فاند فقط مربوط به صندوقی است که توسط آن کمک هزینه‌ها برای دانشجویان پرداخت می‌شود.

  • چند نوع اسکالرشیپ وجود دارد؟

سه نوع. اسکالرشیپ شایسته محور، نیاز محور و حرفه محور!

  • شرایط دریافت اسکالرشیپ چیست؟

دریافت اسکالرشیپ بسته به نوع دانشگاه و مقطع تحصیلی می‌تواند متفاوت باشد

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب