UNI   ADVISOR

مهاجرت تحصیلی با یونی ادوایزر

وقت سفارت ایتالیا

🇮🇹 نحوه گرفتن وقت سفارت ایتالیا | شرایط و مدارک 2022

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی که بسیاری از افرادی که می‌‌خواهند به ایتالیا سفر کنند با آن مواجه هستند، گرفتن وقت سفارت ایتالیا است. معمولا با توجه به این که خیلی از افراد تقاضای مهاجرت به ایتالیا را دارند، سفارت این کشور اغلب بسیار شلوغ است. به همین دلیل گاهی اوقات ممکن است اصلا شما فرصتی برای مذاکره با اعضای این سفارت را نداشته باشید. در ادامه با یونی ادوایزر همراه باشید؛ چرا که قصد داریم به انواع، نحوه گرفتن، شرایط و مدارک لازم برای وقت سفارت ایتالیا بپردازیم. با ما همراه باشید!

 

اهمیت وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت ایتالیا

یکی از پرماجراترین مقصدهای توریستی، ایتالیا است. به همین دلیل خیلی از ایرانیان هم مشتاق مهاجرت به ایتالیا هستند؛ اما قبل از این کار باید ویزای رفتن به این کشور را دریافت کنند. در واقع کشور ایتالیا به دلیل این که متقاضیان زیادی دارد، اقدام به ارائه وقت سفارت خود کرد تا از این طریق بتواند ازدحام را کاهش دهند. بنابراین دیگر خبری از صف‌های طولانی نیست. شما برای این که بدانید اپلای چیست و ‌آن را انجام دهید، نیاز دارید که قبل از هر کاری به تعیین وقت در این سفارت بپردازید. اهمیت دریافت وقت سفارت ایتالیا فوری یا معمولی آنجایی مشخص می‌شود که شما در مدت زمانی کم، ویزای خود را دریافت کنید، آن هم با هزینه‌ای معقول و مناسب!

 

انواع وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت ایتالیا فوری، عادی و ارزان، آنلاین و یا حضوری از جمله انواع وقت سفارت ایتالیا است که در ادامه هر کدام را مورد بررسی قرار می دهیم:

·         وقت سفارت ایتالیا فوری

به وسیله وقت سفارت فوری می‌توانید در کمتر از یک ماه وقت سفارت کشور ایتالیا را دریافت کنید. وقت سفارت فوری برای افرادی که صاحب شغل، تجار و یا افرادی که متصدی یک شغلی در ایتالیا هستند، تعلق می‌گیرد. لازم به ذکر است که افراد دیگری نیز می‌توانند از وقت فوری سفارت استفاده کنند؛ چرا که دریافت وقت سفارت فوری به برنامه سفر افراد بستگی دارد.

 

·       وقت سفارت ایتالیا عادی و ارزان

اگر مدارک شما برای ارائه به سفارت آماده نیست یا قصد مسافرت توریستی دارید و یا می‌خواهید به ملاقات آشنایان بروید، از وقت سفارت عادی و ارزان ایتالیا استفاده کنید. به وسیله وقت سفارت ارزان و عادی می‌توانید در مدت زمان یک ماه به سفارت مراجعه کنید.

 

·      وقت سفارت آنلاین و حضوری ایتالیا

به صورت حضوری امکان دریافت وقت سفارت ایتالیا وجود ندارد؛ بنابراین برای دریافت وقت سفارت ایتالیا باید به صورت آنلاین اقدام کنید. در این حالت بدون مرجعه به سفارت، می توانید به صورت آنلاین وقت سفارت را دریافت کنید و در زمان و تاریخ مشخص شده به سفارت مراجعه کنید.

گرفتن وقت سفارت ایتالیا

امروزه به دلیل جلوگیری از شلوغی و بی‌نظمی، کشور ایتالیا اقدام به ارائه و فروش وقت سفارت خود کرده است؛ بنابراین دیگر خبری از صف‌های طولانی در مقابل سفارت ایتالیا نیست و افراد متقاضی در زمان تعیین شده به سفارت مراجعه می‌کنند. سفارت ایتالیا برخی از کارهای خود را از جمله خدمات ویزا را برونسپاری کرده است و به شرکت CKGS سپرده است و به همین دلیل برای اخذ ویزا باید به کارگزاری مراجعه کرد و صرفا حضور در سفارت هیچ نتیجه ای در بر نخواهد داشت

چگونه وقت سفارت ایتالیا بگیریم| تعیین وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت ایتالیا

برای تعیین وقت سفارت ایتالیا در مرحله اول باید نوع درخواست خود را مشخص کنید؛ چرا که دریافت وقت سفارت به نوع ویزا بستگی دارد. بنابراین بعد از مشخص کردن نوع ویزا، باید به کارگزاری سفارت ایتالیا جهت تعیین وقت سفارت مراجعه کنید. برای این کار نیز باید به سایت CKGS مراجعه کنید و فرم مربوطه را در صفحه تعیین وقت ملاقات تکمیل کنید. لازم به ذکر است که با توجه به نوع ویزایی که شما درخواست داده‌اید، زمان پردازش تغییر می‌کند. در واقع این مدت زمان بین ۱۵ تا ۹۰ روز کاری است که توصیه می‌شود شما حداقل شش ماه پیش از مسافرت، درخواست خود را ثبت کنید. این را بدانید که اگر نقصی در تعیین وقت برای شما وجود داشته باشد، مدت زمان پردازش از این زمان بیشتر خواهد شد.

مدارک لازم برای اخذ وقت سفارت ایتالیا

به طور کلی متقاضیانی که قرار است اقدام به اخذ وقت سفارت ایتالیا کنند، باید مدارکی از قبیل مدارک زیر را به همراه داشته باشند:

  • فرمی که در آن درخواست دریافت ویزای ایتالیا را داده‌اید.
  • پاسپورت
  • چند قطعه عکس سه در چهار که معمولا دو قطعه است.
  • پرینت برگه وقت سفارت
  • اصل مدارک شخصی مثل شناسنامه و کارت ملی به همراه کپی آن‌ها
  • پرداخت در سایت سفارت ایتالیا
  • برگه‌های مربوط به اثبات تمکن مالی با توجه به نوع مهاجرت

این مدارک، مدارک کلی و عمومی برای دریافت وقت سفارت ایتالیا است؛ اما اگر جزو افرادی باشید که می‌خواهید ویزای شغلی دریافت کنید و در کشور ایتالیا به کار کردن بپردازید، باید قراردادی که مربوط به استخدام است، گواهینامه‌های مرتبط با اشتغال، مدارک مربوط به بیمه تامین اجتماعی و گردش حساب بانکی خود را در سه ماه اخیر، به همراه داشته باشید و آن‌ها را با سفارت ایتالیا به اشتراک بگذارید. همچنین کپی‌های جواز کسب و کسر مالیات را نیز برای دریافت ویزاهای خوداشتغالی در کشورهای دیگر، باید به سفارت مربوطه ارائه کنید.

شرایط لازم برای وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت ایتالیا

برای دریافت وقت سفارت ایتالیا باید یکسری شرایط را دارا باشید که این شرایط عبارتند از:

·         ترجمه مدارک به صورت رسمی

برای این که مدارک شما از سوی سفارت ایتالیا پذیرفته شود و سفارت ایتالیا وقت لازم برای اخذ ویزا را در اختیارتان قرار دهد، باید شما مدارکتان را به تایید این سفارت برسانید. از این رو لازم است که مدارک را به زبان انگلیسی ترجمه کنید و این ترجمه باید کاملا رسمی باشد.

·         ارائه بیمه مسافرتی

برای ارائه بیمه‌های مسافرتی خود به سفارت ایتالیا باید ابتدا نوع و میزان پوشش بیمه را بررسی کنید. در واقع بیمه‌ی مسافرتی شما باید مواردی از قبیل سرقت، بیماری و تصادف را پوشش دهد.

·         رسیدن به سن قانونی

افراد بالای هجده سال باید به صورت تکی و افراد زیر هجده سال باید به همراه پدر و مادر خود، این وقت را دریافت کنند.

·         ارائه گواهی اشتغال به تحصیل

دانش آموزان برای تحصیل در ایتالیا باید گواهی اشتغال به تحصیل و رضایت مدرسه را هم در میان مدارک خود جای دهند.

·         اثبات تمکن مالی

یکی از شرط های بسیار مهم برای اخذ ویزار، اثبات تمکن مالی است. برای این منظور باید تمکن مالی داشته باشید و گردش حساب شما بالا باشد.

هزینه وقت سفارت ایتالیا

به طور کلی با توجه به زمان دریافت وقت از سفارت ایتالیا، ما دو نوع وقت داریم. نوع اول وقت همان وقت عادی است و وقت دیگر، وقت فوری است که هزینه‌های هر کدام از آن‌ها با دیگری متفاوت است. این هزینه‌ها حتی زمانی که وقت عادی تعیین می شود، یا توجه به نوع و تعداد افرادی که تقاضای دریافت وقت تحصیلی سفارت ایتالیا را دارند و یا می‌خواهند ویزای شغلی خود را با استفاده از وقت سفارت ایتالیا بگیرند، ممکن است متفاوت باشد.  در کل هزینه‌های وقت گرفتن سفارت ایتالیا به شرح زیر محاسبه می‌شوند:

  1. برای اقامت پنج روزه یا کمتر شما باید برای هر نفر حدود ۲۶۹ یورو را بپردازید و برای دو نفر یا بیشتر از دو نفر هم ۲۱۲ یورو متقبل شوید.
  2. برای افرادی که بین شش تا ده روز در ایتالیا قرار است اقامت کنند، روزانه ۴۴ یورو برای هر نفر و ۲۶ یورو برای دو نفر یا بیشتر از دو نفر مورد نیاز است.
  3. برای اقامت کنندگانی که یازده تا بیست روز می‌خواهند در ایتالیا بمانند، روزانه ۵۱ یورو برای هر نفر و ۲۵ یورو برای دو نفر یا بیش از دو نفر دریافت می‌شود.

سخن پایانی

ما در این مطلب در مورد تعیین وقت سفارت ایتالیا با شما صحبت کردیم. گرفتن وقت از سفارت ایتالیا از اهمیت زیادی برخوردار است؛ چرا که با توجه به ازدحام کاری در این سفارت، ممکن است شما با حضور پیدا کردن در آنجا، نتوانید ویزای خود را دریافت کنید. برای انجام این کار به مدارکی همچون عکس، پاسپورت، کپی از مدارک شخصی و مواردی از این قبیل نیاز دارید. هزینه‌های دریافت اقامت ایتالیا با توجه به نوع ویزایی که شما دارید و با توجه به مدت زمانی که در ایتالیا می‌مانید، متغیر است. در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در  مورد گرفتن وقت سفارت ایتالیا و اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا  دارید  یونی ادوایزر در کنار شماست  تا با ارائه مشاوره تحصیلی  ایتالیا به تمامی سوالات شما پاسخ دهد .

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب